Nie wiesz kto jest na zdjęciu? Teraz to nie problem z Photo Taggerem!

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 05.2010
 

Firma Face.com jest twórcą popularnej aplikacji na Facebooka (Photo Tagger), która umożliwia detekcję, rozpoznawanie i tagowanie twarzy. Produkt ten w najbliższym czasie ma znaleźć swoje miejsce również w innych serwisach społecznościowych czy też na stronach zwykłych użytkowników.


Obecnie firma Face.com pracuje nad innym programem zwanym Comverse. Dzięki niemu w łatwy sposób będziemy mogli za pomocą aparatu w telefonie poznać podstawowe informacje (np. imię i nazwisko) osoby ze zdjęcia.

Photo Tagger

Wracając do tagowania zdjęć na Facebooku za pomocą Photo Taggera. Możemy tagować zarówno nasze zdjęcia jak i naszych znajomych, jeśli oczywiście wyrażą zgodę i autoryzują aplikacje. Należy wybrać album który chcemy otagować. Aplikacja przeanalizuje występujące na zdjęciach z danego albumu twarze, a następnie poprosi nas o podanie kto znajduje się na zdjęciach. Na koniec wystarczy tylko zapisać zmodyfikowane zdjęcia i to wszystko. Tak oto otagowaliśmy naszą pierwszą fotografię.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (1 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry