Nie przegap – 5 dni ważnych marketingowo – WRZESIEŃ

Natalia Dworniak
Natalia Dworniak
Archiwum 08.2017
 
Nie przegap – 5 dni ważnych marketingowo – WRZESIEŃ

Nie przegap –
5 dni ważnych marketingowo – WRZESIEŃ

Nie przegap – 5 dni ważnych marketingowo – WRZESIEŃ

Każdy miesiąc ma swoje dni, które możemy wykorzystać marketingowo. Dodatkowa reklama, promocja – mogą dać nam efekt świeżości, który w marketingu jest bardzo ważny.

Dobrze do takich dni przygotować się wcześniej – tak, aby zrobić dedykowaną podstronę na konkretny dzień. Opisujemy na co zwrócić uwagę we WRZEŚNIU.

Z cyklu dni ważne marketingowo – pora na WRZESIEŃ. Wrzesień to miesiąc, w którym kończą się wakacje i trzeba powrócić do codziennych obowiązków. W tym miesiącu dzieci wracają do szkoły.

We wrześniu, podobnie jak w sierpniu, nie ma bardzo ważnych świąt. Jednak możemy wymieniać kilka dni, które można wykorzystać marketingowo:

 • – 1 września Pierwszy Dzień Szkoły
 • – 9 września Międzynarodowy Dzień Urody
 • – 22 września Początek Astronomicznej Jesieni
 • – 27 września Światowy Dzień Turystyki
 • – 30 września Dzień Chłopaka

1 września – Pierwszy Dzień Roku Szkolnego

Co prawda przygotowania do początku roku szkolnego zaczynają się już w sierpniu, jednak niektórzy zostawiają sobie zakupy szkolne na ostatnią chwilę. Jest to dobry moment na rabaty i promocje wszystkich produktów szkolnych: piórników, zeszytów, kredek, plecaków, ale również odzieży i obuwia. itp. Z okazji powrotu do szkoły można zaoferować wiele różnych rabatów np.: „Kup 5 zeszytów, a szósty dostaniesz Gratis”, „Do każdego plecaka piórnik z wyposażeniem 50% taniej”, „Spiesz się – już wrzesień. Rabaty na artykuły szkolne!”. 

Powrót do szkoły jest tak naprawdę dobrym czasem na promocje wszystkich branży. Produkty szkolne, elektronika, odzież – wszystko jest potrzebne we wrześniu.

1. http://bardzolubie.pl/promocje/lidl/item/3140-lidl-gazetka-super-hiper-fajowy-powrot-do-szkoly
2. http://www.galeriaalius.pl/promocje/stylowy-powrot-do-szkoly-z-50-style/
3. http://shoppingnews.pl/powrot-do-szkoly-z-reporter-young

9 września Międzynarodowy Dzień Urody

Dzień Urody to bardzo dobra okazja na promocję produktów oraz usług kosmetycznych, usług fryzjerskich, ale również wszystkiego co jest powiązane z urodą np.: zajęć fitness, siłowni, kateringu dietetycznego, zdrowych produktów spożywczych. Dzień Urody można potraktować jako dobrą okazję do zaoferowania rabatu: „Dziś Dzień Urody – kup 2 dowolne kosmetyki, a 3 otrzymasz Gratis!”, „Zadbaj o siebie i skorzystaj z promocji na zabiegi – 20% rabatu z okazji Dnia Urody, sprawdź!”, „Dzień Urody zobowiązuje – zamów katering dietetyczny już dziś, a 1 dzień dostaniesz Gratis!”.

http://naobcasach.pl/specjalna-okazja-dla-czytelniczek-naobcasach-rabat-na-odzywki-do-rzes-realash/2/

22 września Początek Astronomicznej Jesieni

Początek Astronomicznej Jesieni kojarzy się z końcem wakacji i początkiem chłodniejszej pogody. Dni stają się coraz krótsze, coraz więcej czasu spędzamy w domu. Ludzie mają więcej czasu na rozwój zainteresowań, dlatego warto pomyśleć o promocji kursów językowych, zajęć dodatkowych lub szkoleń. Jesień to czas kiedy zazwyczaj więcej czytamy, warto zaoferować korzystne zniżki na książki i magazyny. 

27 września – Światowy Dzień Turystyki

Dzień Turystyki to idealny czas na promocję sklepów sprzedających artykuły i odzież turystyczną. Z okazji tego dnia warto przedstawić atrakcyjne rabaty np.: „Z okazji Dnia Turystyki rabat -30% na zakup potrzebnych do podróży akcesoriów”. Będzie to też dobry czas na zaoferowanie wyjazdów zorganizowanych w biurach podróży, np.: „Nie wahaj się i jedź z nami – korzystne zniżki z okazji Światowego Dnia Turystyki!„. To również świetna okazja do udzielenia rabatów na książki podróżnicze. oto przykładowa promocja wydawnictwa Bezdroża: 

http://www.promocjeksiazkowe.pl/bezdroza-promocja-2-1-swiatowy-dzien-turystyki/

oraz portalu Virtualo:

http://swiatczytnikow.pl/promocje-dnia-25-09-2015-national-geographic-erica-tartt-lc-poleca-to-tylko-dzieci-continuum/

30 września Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka to ważny dzień dla świata marketingu. Na tę okazję kupujemy wiele prezentów, upominków, gadżetów – pokazujemy swoim partnerom i kolegom, że o nich pamiętamy. To dobry czas na promocje:

 • – sklepów z gadżetami,
 • – sklepów z elektroniką,
 • – perfumerii,
 • – księgarni,
 • – sklepów z wyjątkowymi prezentami np. skok na bungee, skok ze spadochronem, paintball, survival itp.

Można zaoferować rabat z okazji Dnia Chłopaka, np. 30% taniej, dostawę gratis lub przygotować specjalną podstronę dedykowaną różnym pomysłom na gotowy prezent. Hasłem, które może zachęcić do zakupy będzie: „Pamiętaj o swoim Chłopaku! Kup mu prezent, użyj kodu CHŁOPAK30, a otrzymasz od nas zniżkę”, „Kup u nas prezent na Dzień Chłopaka, a Ty również otrzymasz od nas upominek!”. Przykłady promocji z okazji Dnia Chłopaka, firma odzieżowa Top Secret oraz portal publio.pl:

Wrzesień to dobry czas dla:

 • – sklepów z artykułami szkolnymi,
 • – sklepów z elektroniką,
 • – sklepów z kosmetykami,
 • – sklepów z gadżetami i upominkami,
 • – księgarni,
 • – perfumerii,
 • – biur podróży,
 • – sklepów turystycznych,
 • – siłowni.

Nie zapomnij o Wrześniu!

Zapraszamy do współpracy z nami.

Natalia Dworniak
Były pracownik w ROI Ekspert na stanowisku SEM Specialist. Absolwentka Europeistyki Na Politechnice Gdańskiej i Romanistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Pasjonatka social media. Swój wolny czas poświęca projektom DIY oraz kuchni wegańskiej.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (6 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry