Nie przegap – 5 dni ważnych marketingowo – WRZESIEŃ

Natalia Dworniak
Natalia Dworniak
Archiwum 08.2017

Nie przegap –


5 dni ważnych marketingowo – WRZESIEŃ

Nie przegap – 5 dni ważnych marketingowo – WRZESIEŃ

Każdy miesiąc ma swoje dni, które możemy wykorzystać marketingowo. Dodatkowa reklama, promocja – mogą dać nam efekt świeżości, który w marketingu jest bardzo ważny.

Dobrze do takich dni przygotować się wcześniej – tak, aby zrobić dedykowaną podstronę na konkretny dzień. Opisujemy na co zwrócić uwagę we WRZEŚNIU.

Z cyklu dni ważne marketingowo – pora na WRZESIEŃ. Wrzesień to miesiąc, w którym kończą się wakacje i trzeba powrócić do codziennych obowiązków. W tym miesiącu dzieci wracają do szkoły.

We wrześniu, podobnie jak w sierpniu, nie ma bardzo ważnych świąt. Jednak możemy wymieniać kilka dni, które można wykorzystać marketingowo:

 • – 1 września Pierwszy Dzień Szkoły
 • – 9 września Międzynarodowy Dzień Urody
 • – 22 września Początek Astronomicznej Jesieni
 • – 27 września Światowy Dzień Turystyki
 • – 30 września Dzień Chłopaka

1 września – Pierwszy Dzień Roku Szkolnego

Co prawda przygotowania do początku roku szkolnego zaczynają się już w sierpniu, jednak niektórzy zostawiają sobie zakupy szkolne na ostatnią chwilę. Jest to dobry moment na rabaty i promocje wszystkich produktów szkolnych: piórników, zeszytów, kredek, plecaków, ale również odzieży i obuwia. itp. Z okazji powrotu do szkoły można zaoferować wiele różnych rabatów np.: „Kup 5 zeszytów, a szósty dostaniesz Gratis”, „Do każdego plecaka piórnik z wyposażeniem 50% taniej”, „Spiesz się – już wrzesień. Rabaty na artykuły szkolne!”. 

Powrót do szkoły jest tak naprawdę dobrym czasem na promocje wszystkich branży. Produkty szkolne, elektronika, odzież – wszystko jest potrzebne we wrześniu.

1. http://bardzolubie.pl/promocje/lidl/item/3140-lidl-gazetka-super-hiper-fajowy-powrot-do-szkoly
2. http://www.galeriaalius.pl/promocje/stylowy-powrot-do-szkoly-z-50-style/
3. http://shoppingnews.pl/powrot-do-szkoly-z-reporter-young

9 września Międzynarodowy Dzień Urody

Dzień Urody to bardzo dobra okazja na promocję produktów oraz usług kosmetycznych, usług fryzjerskich, ale również wszystkiego co jest powiązane z urodą np.: zajęć fitness, siłowni, kateringu dietetycznego, zdrowych produktów spożywczych. Dzień Urody można potraktować jako dobrą okazję do zaoferowania rabatu: „Dziś Dzień Urody – kup 2 dowolne kosmetyki, a 3 otrzymasz Gratis!”, „Zadbaj o siebie i skorzystaj z promocji na zabiegi – 20% rabatu z okazji Dnia Urody, sprawdź!”, „Dzień Urody zobowiązuje – zamów katering dietetyczny już dziś, a 1 dzień dostaniesz Gratis!”.

http://naobcasach.pl/specjalna-okazja-dla-czytelniczek-naobcasach-rabat-na-odzywki-do-rzes-realash/2/

22 września Początek Astronomicznej Jesieni

Początek Astronomicznej Jesieni kojarzy się z końcem wakacji i początkiem chłodniejszej pogody. Dni stają się coraz krótsze, coraz więcej czasu spędzamy w domu. Ludzie mają więcej czasu na rozwój zainteresowań, dlatego warto pomyśleć o promocji kursów językowych, zajęć dodatkowych lub szkoleń. Jesień to czas kiedy zazwyczaj więcej czytamy, warto zaoferować korzystne zniżki na książki i magazyny. 

27 września – Światowy Dzień Turystyki

Dzień Turystyki to idealny czas na promocję sklepów sprzedających artykuły i odzież turystyczną. Z okazji tego dnia warto przedstawić atrakcyjne rabaty np.: „Z okazji Dnia Turystyki rabat -30% na zakup potrzebnych do podróży akcesoriów”. Będzie to też dobry czas na zaoferowanie wyjazdów zorganizowanych w biurach podróży, np.: „Nie wahaj się i jedź z nami – korzystne zniżki z okazji Światowego Dnia Turystyki!„. To również świetna okazja do udzielenia rabatów na książki podróżnicze. oto przykładowa promocja wydawnictwa Bezdroża: 

http://www.promocjeksiazkowe.pl/bezdroza-promocja-2-1-swiatowy-dzien-turystyki/

oraz portalu Virtualo:

http://swiatczytnikow.pl/promocje-dnia-25-09-2015-national-geographic-erica-tartt-lc-poleca-to-tylko-dzieci-continuum/

30 września Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka to ważny dzień dla świata marketingu. Na tę okazję kupujemy wiele prezentów, upominków, gadżetów – pokazujemy swoim partnerom i kolegom, że o nich pamiętamy. To dobry czas na promocje:

 • – sklepów z gadżetami,
 • – sklepów z elektroniką,
 • – perfumerii,
 • – księgarni,
 • – sklepów z wyjątkowymi prezentami np. skok na bungee, skok ze spadochronem, paintball, survival itp.

Można zaoferować rabat z okazji Dnia Chłopaka, np. 30% taniej, dostawę gratis lub przygotować specjalną podstronę dedykowaną różnym pomysłom na gotowy prezent. Hasłem, które może zachęcić do zakupy będzie: „Pamiętaj o swoim Chłopaku! Kup mu prezent, użyj kodu CHŁOPAK30, a otrzymasz od nas zniżkę”, „Kup u nas prezent na Dzień Chłopaka, a Ty również otrzymasz od nas upominek!”. Przykłady promocji z okazji Dnia Chłopaka, firma odzieżowa Top Secret oraz portal publio.pl:

Wrzesień to dobry czas dla:

 • – sklepów z artykułami szkolnymi,
 • – sklepów z elektroniką,
 • – sklepów z kosmetykami,
 • – sklepów z gadżetami i upominkami,
 • – księgarni,
 • – perfumerii,
 • – biur podróży,
 • – sklepów turystycznych,
 • – siłowni.

Nie zapomnij o Wrześniu!

Zapraszamy do współpracy z nami.

Natalia Dworniak
SEM Specialist. Absolwentka Europeistyki Na Politechnice Gdańskiej i Romanistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Pasjonatka social media. Swój wolny czas poświęca projektom DIY oraz kuchni wegańskiej.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (6 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Chcesz spróbować? ikona widgetu

Zadzwoń do eksperta Google Ads,
aby otrzymać

375 zł bonus na reklamę

bezpłatną analizę konta

wstępny plan strategii Google Ads

estymację kosztów i efektów

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991

Zadzwoń do eksperta
od pozycjonowania,
aby otrzymać

bezpłatną analizę potencjału

niezobowiązującą wycenę

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991

Zadzwoń do eksperta
od Facebook Ads,
aby otrzymać

bezpłatną analizę potencjału

niezobowiązującą wycenę

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991