Nie przegap – 5 dni ważnych marketingowo – STYCZEŃ

Natalia Dworniak
Natalia Dworniak
Archiwum 12.2017
 
Nie przegap – 5 dni ważnych marketingowo – STYCZEŃ

Nie przegap –
5 dni ważnych marketingowo – STYCZEŃ

Każdy miesiąc ma swoje dni, które możemy wykorzystać marketingowo. Dodatkowa reklama, promocja – mogą dać nam efekt świeżości, który w marketingu jest bardzo ważny.

Dobrze do takich dni przygotować się wcześniej – tak, aby zrobić dedykowaną podstronę na konkretny dzień. Opisujemy na co zwrócić uwagę w STYCZNIU.

Z cyklu dni ważne marketingowo – pora na STYCZEŃ. W styczniu jest wiele świąt i okazji do tego, aby wykorzystać je marketingowo i promocyjnie. Już na początku miesiąca mamy okazję do noworocznych rabatów. 

Najlepsze dni marketingowe w styczniu to: 

 • – 1 stycznia – Nowy Rok,
 • – 6 stycznia – Święto Trzech Króli,
 • – 16 stycznia – Blue Monday,
 • – 21/22 stycznia – Święto Dziadka i Babci,
 • – studniówki i imprezy karnawałowe.

1 stycznia – Nowy Rok

Mogłoby się wydawać, że Nowy Rok nie będzie dobrym dniem na robienie zakupów. Jednak jest to dzień, który może ściągnąć ruch do sklepu internetowego, ponieważ jest to dzień, w który większość ludzi nie pracuje, a sklepy stacjonarne są zamknięte.  Można zaoferować klientom noworoczną wyprzedaż. Dobrym pomysłem będzie nawiązanie do noworocznych postanowień. Do najpopularniejszych z nich należą: rozpoczęcie treningów na siłowni, trzymanie się zdrowej diety i zrezygnowanie z używek. W związku z tym będzie to dobry czas na promowanie np. wszelkiego asortymentu sportowego. Nowy Rok to również czas, w których postanawiamy się rozwijać – to świetny moment na zniżki kursów językowych lub warsztatów dokształcających.

6 stycznia – Święto Trzech Króli

Święto, które obchodzimy na początku stycznia w tym roku przypada na sobotę. Warto go wykorzystać na szybką i oryginalną promocję.Wiele sklepów oferuje w tym czasie „królewską promocję„, np. strona sprzedająca m.in. e-booki. Można zaproponować klientom rabat np. na książki o tematyce królewskiej. 

http://swiatczytnikow.pl/promocje-dnia-5-01-2017-literackie-50-okladki-jadowska-krolewska-promocja-polecane-na-2017/
http://swiatczytnikow.pl/promocje-dnia-5-01-2017-literackie-50-okladki-jadowska-krolewska-promocja-polecane-na-2017/

16 stycznia – Blue Monday

Blue Monday to podbno najbardziej depresyjny dzień w roku. Zazwyczaj jest to trzeci poniedziałek stycznia. Wiadomo, że zakupy poprawiają humor – w związku z tym Niebieski Poniedziałek będzie świetną okazją aby to zrobić.  Darmowa dostawa albo korzystny rabat zachęcą do zakupów i wywołają uśmiech na twarzy.

Przykładowa promocja answear.com:

https://answear.com/files/sc_images/brand/full_145/364/066/7_11/41588083.jpg

A może książki na poprawę humoru?

http://swiatczytnikow.pl/promocje-dnia-16-01-2017-znak-po-1099-zl-alfabet-literacki-m-kryminalne-top-50-blue-monday-brunatna-kolysanka-naval/

Answear.com: http://www.wyrwanezkontekstu.pl/rzeczy/cyber-monday-2016/

21/22 Stycznia – Dzień Babci i Dzień Dziadka

Pierwsza okazja do kupienia czegoś najbliższym to Dzień Babci i Dzień Dziadka. Warto pomyśleć o prezentach na dzień szczególny dzień wcześniej – już na początku stycznia wiele sklepów przypomina o tym swoim klientom.   Z tej okazji warto przygotować rabat na produkty, które nadają się na upominek, zaoferować darmową wysyłkę lub przygotować promocję np. „Przy zakupie prezentu dla Babci, dostajesz rabat 50% na drugi prezent dla Dziadka”. Dobrym pomysłem jest też przygotowanie gotowych zestawów upominkowych.

Przykładowa promocja Rossmanna na gadżety z fotografiami:

http://lowcyrabatow.pl/promocja-rossmann-dzien-babci-dziadka/

Promocja na produkty ze sklepu Top Secret:

https://www.godealla.pl/blog/prezenty-dla-babci-i-dziadka-od-1499-zl-kupisz-je-w-top-secret/

Studniówki i zabawy karnawałowe

Styczeń to miesiąc zabawy. Licealiści szykują się na zabawy studniówkowe, a inni przygotowują kreacje na zabawy karnawałowe. Będzie to dobry czas dla sklepów z odzieżą, z bielizną, z obuwiem,  dla sklepów kosmetycznych, perfumerii oraz dla sklepów ze strojami i kostiumami. Będzie to też okazja sprzedażowa dla branży biżuteryjnej. Warto wcześniej pomyśleć o rabacie i zachęcającej promocji.

Rabat na pranie strojów karnawałowych:

http://luxpralnie.pl/aktualne-promocje/

Jak widać karnawał to również świetny czas na zniżki w księgarni internetowej:

http://swiatczytnikow.pl/promocje-dnia-5-02-2015-adler-olsen-virtualo-na-karnawal-wojna-na-kresach-zazdrosc-niemcy-francja-humble-brainac-bundle/

Styczeń to dobry czas szczególnie dla sklepów internetowych. W tym miesiącu jest wiele dobrych okazji do zwiększenia sprzedaży.

Styczeń to dobry czas dla:

 • – sklepów ze zdrową żywnością,
 • – sklepów z elektroniką,
 • – sklepów z kosmetykami,
 • – sklepów z odzieżą, obuwiem,
 • – sklepów z gadżetami i upominkami,
 • – księgarni,
 • – firm oferujących szkolenia i warsztaty,

Nie zapomnij o Styczniu!

Zapraszamy do współpracy z nami.

Natalia Dworniak
Były pracownik w ROI Ekspert na stanowisku SEM Specialist. Absolwentka Europeistyki Na Politechnice Gdańskiej i Romanistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Pasjonatka social media. Swój wolny czas poświęca projektom DIY oraz kuchni wegańskiej.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (6 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry