Rank Tracker – monitoruj swoje projekty!

Kamil Sroka
Kamil Sroka
Archiwum 11.2015
 

Rank Tracker  to program, który informuje o rankingu strony w wyszukiwarkach. Monitoring strony jest jednym z najbardziej rozbudowanych na rynku. Warto dodać, że polska wersja jest bardzo dobrze przetłumaczona, dzięki czemu mimo dość wielu funkcji – w łatwy sposób odkryjemy i wykorzystamy na miarę swoich możliwości narzędzie.

Rank Traker - Zarządzanie Projektami
Możemy w dowolny sposób generować i zarządzać swoimi projektami. Generowane raporty pozwalają zaoszczędzić sporo czasu przy tworzeniu np. ofert dla nowych Klientów. Dzięki czemu możemy już przy pierwszym kontakcie znacznie poprawić odbiór naszej oferty.

Profil Klienta - Rank Tracker

Warto również dodać, że program pozwala na prace z nieograniczoną ilością domen i słów kluczowych. Trzeba jednak mieć świadomość, że do codziennego użytku softu niezbędne okażą się proxy.

Proxy - Rank Traker

Nie musimy martwić się o codzienne ręczne sprawdzanie pozycji kolejnych projektów (program musi być wyłącznie uruchomiony). Rank Tracker może sam sprawdzić pozycje o wyznaczonym czasie zgodnie z harmonogramem. Co ważne – sprawdzanie może odbywać się na wiele sposobów. Dzięki funkcji emulacji zachowań ludzi jesteśmy w stanie niestandardowo sprawdzać wyniki imitując tym samym zachowania ludzi.

Emulacja

Co istotne możemy także połączyć się bezpośrednio z wieloma API, które umożliwiają łatwiejsze odpytywanie odpowiednich wyszukiwarek. Przez co mamy możliwość szybszej pracy. Możemy sprawdzać pozycję dla wielu wyszukiwarek, włącznie z tymi największymi Google, Yandex, Bing czy Baidu.

Google

Funkcją, która bardzo mi przypadła do gustu to funkcja, która pomaga dobrać odpowiednie słowa kluczowe dla domeny. Wymagane jest w tej sytuacji konto AdWords. Jedno miejsce, które umożliwia tak wiele funkcji jest bardzo przydatne do zarządzania projektami, statystykami czy dobrem słów kluczowych dla domen.

adwords

Nie od dziś wiadomo, że ilość pozycjonerów równa się ilości metod działań seo, doboru słów kluczowych czy własnym czynnikom badającym realną korzyść pozycjonowania na dane zapytanie. Tu także Rank Tracker przychodzi nam z pomocą, a właściwie to formuła KEI. KEI to Indeks Efektywności Kluczy. Polskie tłumaczenie raczej nie pomoże nam w rozwikłaniu zagadki tych słów. Fachowcy z Seo Spy Glass zadbali i oto: KEI pozwala nam oszacować jak wartościowe z punktu widzenia pozycjonowania i wyników poprzez obecność na pierwszej stronie wyszukiwarki są słowa kluczowe. Im wyższa wartość KEI – tym lepiej.

Rank Tracker jest bardzo przydatnym softem dla każdego kto profesjonalnie zajmuje się SEO. W łatwy i szybki sposób możemy prześwietlić konkurencję, przygotować odpowiedni zestaw słów kluczowych, a co najważniejsze – prześledzić to co dla nas najważniejsze, czyli wyniki własnych projektów. Więcej o programie: http://www.link-assistant.com/rank-tracker/

Kamil Sroka
Head of SEO. W branży od 2008 roku, szkolił m.in. w ramach Marketing Masters z zakresu optymalizacji i pozycjonowania stron internetowych, trener programu szkoleniowego Google “Umiejętności Jutra”, wykładowca WSB w Gdańsku. Przez lata realizował także liczne szkolenia z tematyki SEO dla wielu firm i instytucji. Odpowiada za projekty audytów dla marek takich jak Neonet czy Allegro. Na co dzień kieruje 13 osobowym działem SEO w DevaGroup, oraz odpowiada za nadzorowanie działań SEO, przygotowanie wycen i strategii dla projektów.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (2 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry