Systemy sprzedaży linków – SeoPilot, ProLink i Linkolo

Marta Nasiadka
Marta Nasiadka
Archiwum 09.2012
 

Każdy z nas posiada strony internetowe o różnej jakości i chciałby na nich zarabiać. Dobrym rozwiązaniem jest wybór systemu sprzedaży linków, dzięki któremu nasze strony będą mogły zarobić na siebie.

W artykule zajmiemy się przybliżeniem trzech systemów sprzedaży linków z punktu widzenia osoby, która planuje udostępnić swoje witryny internetowe reklamodawcom. Artykuł ma na celu zebranie podstawowych informacji o systemach sprzedaży linków. Ułatwi podjąć decyzję, czy warto korzystać z systemu sprzedaży linków, a także pomoże w wyborze najbardziej opłacalnego rozwiązania. Nie dowiecie się z niego, który system jest najlepszy, ale będziecie mogli poznać podstawowe informacje na temat działania każdego z nich.

 

SeoPilot.pl

SeoPilot.pl to system sprzedaży linków, w którym wykupione zostają wszystkie miejsca reklamowe na podstronach serwisu internetowego wydawcy. W tym systemie nieistotne są ilość kliknięć czy liczba konwersji, ponieważ firma płaci nam tylko za udostępnienie powierzchni reklamowej. Na każdej stronie zamieszczony zostaje boks, który zawiera trzy linki. Wydawca może wybrać jego lokalizację w swoim serwisie.

 

Witryny w systemie

Do systemu dołączyć mogą witryny, które spełniają kryteria wskaźnika jakości serwisu. Jak podaje SeoPilot.pl na swojej stronie, wskaźnik ten jest sumą „statycznych i dynamicznych czynników”, które wpływają na jakość serwisu. Strona musi posiadać unikalną zawartość. W systemie możemy zadecydować jak ma wyglądać boks reklamowy. Mamy możliwość zmiany formatu, tła, kolory ramki, anchorów linków, tekstu i URL-a. Istnieje także możliwość wykluczenia reklamodawców, których nie chcemy promować na naszej stronie.

Wypłaty

Stawka miesięczna za publikację reklamy jest wyliczana z góry na podstawie wskaźnika jakości naszego serwisu. Codziennie na nasze konto doliczana jest 1/30 ustalonej stawki miesięcznej. W kolejnym miesiącach uczestnictwa w programie gwarantowana stawka może wzrosnąć wraz z podwyższeniem się tego parametru jakości. Zgodnie z informacją od Seopilot.pl po wystawieniu rachunku lub faktury przelew na konto otrzymujemy maksymalnie do 48 godzin. Firma należy do międzynarodowego holdingu SeoPult.ru i jest zarejestrowana na Cyprze, co może utrudnić nieco wystawienie faktury czy rachunku.

Wyłączność

Korzystając z usług SeoPilot, możemy posiadać na swojej stronie kody innych programów do sprzedaży linków.

Opinie

Użytkownicy na forum Pozycjonowanie i Optymalizacja zwracają uwagę na obniżenie stawek za reklamę dla witryny internetowej, a także selekcję witryn, która wyklucza lepsze witryny, a zatwierdza strony niższej jakości.

Bonusy

System można przetestować za darmo. Przewidziane są także bonusy dla osób, które chcą publikować swoje linki w systemie i wpłaciły powyżej 1000 złotych.

ProLink.pl

ProLink.pl jest giełdą kupna i sprzedaży linków tekstowych. Funkcjonuje dzięki wydawcom stron, którzy udostępniają powierzchnię reklamową w postaci linków, a także pozycjonerom, którzy płacą za umieszczenie linków na stronie wydawców.

Witryny w systemie

ProLink akceptuje tylko wartościowe serwisy z często aktualizowaną zawartością. Do systemu nie są przyjmowane strony typu katalogi czy presell pages.  Strona internetowa wydawcy musi posiadać 150 linków przychodzących (co jest sprawdzane za pomocą Open Site Explorer) lub Page Rank o wartości minimum 1. Na podstawie tych informacji określany jest wskaźnik jakości dla każdej podstrony i cena za linki. Na każdej podstronie wydawca może zamieścić maksymalnie  5 linków. Linki, które na stronie wydawcy chce zamieścić reklamodawca, muszą zostać zaakceptowane przez właściciela witryny w ciągu 48 godzin.

Wypłaty

ProLink.pl pobiera 10% prowizji. Duży ułatwieniem jest to, że w przypadku gdy rachunek jest wygenerowany w systemie pfd lub sporządzony w Wordzie, wystarczy przesłanie e-maila bez odręcznego podpisu. W przypadku skanów konieczny jest oryginał w formie papierowej. W tym systemie wypłata następuję po uzyskaniu kwoty minimum 100 złotych, a czas oczekiwania na wypłatę trwa do 14 dni od otrzymania rachunku lub faktury.

Wyłączność

System wymaga wyłączności,  co oznacza, że na stronie nie możemy zainstalować kodu konkurencyjnych serwisów.

Opinie

Ostatnio użytkownicy tego systemu na forum PiO narzekają na spadek liczby wykupionych linków, a także długi czas oczekiwania na odpowiedź z supportu. Co jakiś czas także pojawiają się komentarze o braku naliczania kwot za reklamę. Całkiem niedawno ProLink.pl ogłosił na forum PiO nową odsłonę swojego systemu, który ma być wdrożony jeszcze we wrześniu.

Linkolo.pl

To narzędzie do kupowania i sprzedawania linków reklamowych w treści witryny, ale serwis oferuje także reklamy w postaci boksów. Wybieramy słowa kluczowe, a system dopasowuje treści, które zawierają te frazy kluczowe. My skupimy się na drugim aspekcie działania systemu.

Witryny w systemie

System przyjmuje precele, seo katalogi, lokalne katalogi firm oraz RSS’owe autoblogi. Nowo zapisane serwisy muszą posiadać PageRank równy 1 lub większy, a także zawierać przynajmniej 10 zaindeksowanych podstron. Warunkiem jest to, aby strona była statyczna. Co ciekawe w FAQ znajdziemy informację, że  do systemu mogą dołączyć strony o tematyce przeznaczonej tylko dla osób dorosłych, jednak wyłącznie takie, które są zgodne z polskim prawem. Wydawca sam ustala cenę za publikację reklam. Pomocne są w tym sugestie serwisu, a także przyda się własna wiedza na temat konkurencyjności i popularności danej frazy.

Wypłaty

Formą płatności w tym systemie są punkty. 1 punkt to równowartość 1 grosza. Linkolo pobiera 20% od sprzedaży każdego linku, ale nie mniej niż 1 punkt (=1 grosz), co oznacza, iż jeśli zdecydujemy się na sprzedaż linku za dwa punkty to 50% zysku przekazujemy Linkolo.  Użytkownik może zlecić wypłatę  zarobionych środków w każdej chwili, jednak minimalna kwota wypłaty do 100 złotych netto. Użytkownik w każdym momencie może poprosić o wypłatę poprzez specjalny formularz. Jest zobligowany do dostarczenia Linkolo faktur VAT lub rachunków. Wpłaty są szybkie, jak podaje regulamin, odbywają się w terminie trzech dni roboczych.

Opinie

Użytkownicy systemu narzekają na małą liczbę kupujący, co być może wynika z faktu, że niewiele osób wie o istnieniu systemu. Minusem dla osób, które zamieszczają linki mogą być strony niskiej jakości, które znajdują się w systemie. Linkolo na forum zapowiedział już wyrzucenie stron będących spamem i podzielenie witryny internetowych na dwa rodzaje: wartościowe i mniej wartościowe, dzięki czemu użytkownik będzie mógł zadecydować, gdzie chce, aby były wyświetlane jego linki.

Bonusy

System oferuje kody promocyjne „Mniejsza prowizja”, dzięki którym prowizja dla Linkolo zmniejsza się do 5% od sprzedaży linku.

 

Podsumowanie

Systemy sprzedaży linków

Artykuł miał na celu zebranie informacji na temat systemu sprzedaży linków, ułatwiających podjecie decyzji o wyborze najlepszego dla nas rozwiązania. Wystarczy przejrzeć ofertę każdego z nich, aby dostrzec najważniejsze zalety systemów. SeoPilot.pl to gwarancja comiesięcznego przychodu. System oferuje najniższą minimalną kwotę wypłaty zarobionych środków, co jest szczególnie istotne dla posiadaczy jednego lub kilku niewielkich serwisów. ProLink.pl posiada ofertę zbliżoną do SeoPilot.pl. Wyróżnia go niższa prowizja w porównaniu do Linkolo.pl, który pobiera 20% od sprzedaży linków. Dużą zaletą Linkolo.pl z punktu widzenia wydawcy jest możliwość dodania serwisów o niższej jakości, dzięki czemu będą one przynosiły zyski, które umożliwią nam rozwój i podniesienie jakości naszych stron internetowych. Każdy z serwisów posiada coś wyjątkowego, co wyróżnia go wśród konkurencji, dlatego w zależności od tego, na czym najbardziej nam zależy i jakie mamy możliwości, możemy podjąć decyzję o wyborze systemu. Zachęcamy do dzielenia się opiniami na temat systemów sprzedaży linków w komentarzach. Z jakich systemów korzystacie? Jakie cechy tych systemów są dla Was najważniejsze?

Marta Nasiadka
Były pracownik na stanowisku Senior SEM Specialist w agencji DevaGroup. Certyfikowana Specjalistka Google Ads i Analytics. W tematyce Google AdWords porusza się jak ryba w wodzie. Subskrybując ponad setkę blogów SEM, jest w samym centrum wiadomości z branży.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry