Zasięg postów na Facebooku

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 12.2013
 

Na początku grudnia Facebook zmienił zasięg postów, a dokładnie mówiąc – zmniejszył. Największe profile, liczące przykładowo od 500 tys. do 1 mln użytkowników docierają jedynie do 4% wszystkich fanów. Natomiast najmniejsze fan page mogą trafić nawet do 40% liczby fanów.

Decyzja Facebooka nie jest przypadkowa, duże fan page należą zazwyczaj do bardzo dużych marek lub koncernów o zasięgu ogólnopolskim lub ogólnoświatowym. Firmy posiadają ogromne budżety, które będą musiały zostać w większym stopniu spożytkowane na rzecz Facebooka. O ile oczywiście właściciele będą chcieli osiągać tak dobre wyniki jak dotychczas i docierać do większej liczby osób. Tylko reklama płatna będzie w stanie umożliwić dotarcie do użytkowników.

Czytaj całość na blogu Sotrendera.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Chcesz spróbować? ikona widgetu

Zadzwoń do eksperta Google Ads,
aby otrzymać

375 zł bonus na reklamę

bezpłatną analizę konta

wstępny plan strategii Google Ads

estymację kosztów i efektów

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991