Aktualizacja wskazówek dla webmasterów

Marta Nasiadka
Marta Nasiadka
Archiwum 10.2012
 

Na oficjalnym blogu Webmaster Central Blog pojawiła się wiadomość o aktualizacji wskazówek dla Webmasterów. Zasady tworzenia witryny internetowej nie zmieniły się, nadal najistotniejszą kwestią jest budowanie strony dla użytkowników, a nie dla wyszukiwarek.  Google podzieliło wskazówki na trzy osobne kategorie: wskazówki dotyczące wyglądu i treści, wskazówki techniczne oraz wskazówki jakościowe.

Najwięcej nowych informacji pojawiło się w grupie wskazówek jakościowych, które zawierają szczegółowe zasady, jakich praktyk unikać. Wśród zakazanych technik znalazły się także przykłady niepożądanych działań jak:

 

– treści generowane automatycznie (teksty przetłumaczone przez narzędzia, teksty synonimizowane, wygenerowane przez automaty, treści skopiowane z kanałow Atom/RSS)
uczestnictwo w programach wymiany linków (obejmuje kupowanie lub sprzedawanie linków z rankingu PageRank, tworzenie stron partnerskich wyłącznie w celu linkowania, używanie programów i usług do tworzenia linków do witryny, reklamy tekstowe przekazujące PageRank, linki zamieszczone w artykule bez ładu i składu, niskiej jakości katalogi, linki w stopach, komenatrze na forach z linkami)
– maskowanie
– niejawne przekierowania
ukryty tekst lub linki
– strony przejściowe
– skopiowane treści
– uczestnictwo w programach stowarzyszeniowych bez dodania treści (można się domyślać, że punkt dotyczy porównywarek cenowych i katalogów)
słowa kluczowe niepowiązane z zawartością strony
– strony, które przechwytują dane osobowe, instalują wirusy i trojany
– nadużywanie znaczników opisów rozszerzonych
– wysyłanie automatycznych zapytań do Google

Marta Nasiadka
Były pracownik na stanowisku Senior SEM Specialist w agencji DevaGroup. Certyfikowana Specjalistka Google Ads i Analytics. W tematyce Google AdWords porusza się jak ryba w wodzie. Subskrybując ponad setkę blogów SEM, jest w samym centrum wiadomości z branży.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (1 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry