Allegro Lokalnie – jak kupować, czym różni się od Allegro i do czego służy?

Katarzyna Meus
Katarzyna Meus
Archiwum 06.2022
 
 
Allegro Lokalnie – jak kupować, czym różni się od Allegro i do czego służy?

Allegro Lokalnie – jak kupować,
czym różni się od Allegro i do czego służy?

Każdy wie, czym jest Allegro, ale czy wiecie, że istnieje również Allegro Lokalnie? Lokalna wersja popularnego serwisu aukcyjnego istnieje od września 2019 roku. 

Czym jest i jak kupować na Allegro Lokalnie?

To miejsce, które łączy i integruje lokalne społeczności – już nie trzeba czekać na zaksięgowanie przelewu ani czatować w oknie na kuriera – możemy odebrać przedmiot osobiście i zapłacić sprzedawcy na miejscu.

Każdy ze sprzedających musi zostać zweryfikowany przez Allegro, nie musimy się obawiać, że trafimy na felerny towar. Co ważne w obecnych czasach – lokalne zakupy dają możliwość wsparcia oddolnych inicjatyw i małych biznesów w swojej okolicy. Sprzedaż na allegro lokalnie to również świetny sposób na dodatkowy zarobek dla sprzedawców okazjonalnych, nie prowadzących biznesu na co dzień.

Co ciekawe, podstronę informującą czym jest allegro lokalnie możemy wyświetlić w 5 dialektach: języku kaszubskim, śląskim, gwarze poznańskiej, warszawskiej i łódzkiej (ta ostatnia zdecydowanie skradła moje serce).

Czym różni się od zwykłego serwisu Allegro?

Przede wszystkim, do znanych nam ogłoszeń Kup teraz bądź Licytacji dołączają Darmowe ogłoszenia lokalne. Jak nazwa wskazuje – serwis nie pobiera opłat za wystawienie produktu ani za jego sprzedaż. Istnieje możliwość “płatności z ręki do ręki”. Jeżeli jesteśmy zdecydowani na zakup, ale z powodu panującej epidemii nie chcemy spotykać się ze sprzedawcą osobiście, możemy do niego napisać z prośbą o dodanie do ogłoszenia opcji Kup Teraz – wtedy będziemy mogli zapłacić online za pomocą platform dostępnych w całym serwisie.

Ogłoszenia Kup Teraz oraz Licytacje nie pobierają opłaty za wystawienie. Sprzedający płaci tylko w przypadku sprzedaży – 4,9% ceny przedmiotu w Elektronice lub 7,9% w pozostałych kategoriach.

Został wprowadzony wygodny czat do komunikacji ze sprzedającym – jednak aby z niego skorzystać, musimy posiadać konto w serwisie. Nasz produkt wystawiony na Allegro Lokalnie pojawi się również w “tradycyjnym” Allegro oznaczony jako ogłoszenie.

 

Sekcja tło

Sprzedajesz na Allegro?

 

Sprzedaż na Allegro Lokalnie – nowości

Od niedawna w obrębie platformy Allegro Lokalnie pojawiła się możliwość darmowej dostawy. Artykuły powiązane z tą opcją są wystawiane z ikonką „Allegro Smart”. By skorzystać z bezpłatnej wysyłki kwota kupna musi wynosić minimum 40 zł. Allegro Lokalnie to miejsce, gdzie w łatwy i szybki sposób można znaleźć potrzebne produkty w naszej okolicy. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które szukają produktu na szybko. Świetnie sprawdza się również przy zakupach z kategorii motoryzacja, w końcu decydując się na zakup auta chcemy mieć możliwość wcześniejszych oględzin, a więc odległość od naszej miejscowości jest tutaj kluczowa. Lokalny Klient poszukujący towaru może dokonać zakupu korzystając z ogłoszeń z licytacją. Zapłata za produkt może odbyć się internetowo, poprzez przelew bankowy lub szybkie płatności, jak i na miejscu u sprzedawcy. Ten portal internetowy zapewnia drugie życie wielu produktom, przy czym zachowuje wszelkie zasady zakupów internetowych – bez problemu możemy dokonać zwrotu czy reklamacji. Warto wspomnieć, że dostępna jest również aplikacja Allegro, dzięki której możemy korzystać z platformy również na urządzeniach mobilnych.

Katarzyna Meus
Były pracownik na stanowisku Marketing Specialist w agencji DevaGroup. Zajmuje się social mediami oraz contentem. Jej grafomańskie oblicze wyszło na jaw już w wieku 10 lat - albo i wcześniej. W wolnych chwilach uczy się języka portugalskiego i podróżuje - obecnie palcem po mapie.

Anna Skowron
Były pracownik na stanowisku Social Media & Content Specialist. W marketingu internetowym działa od ponad 4 lat. Wyznaje zasadę „research is king!”, a słowo pisane to jej ulubione narzędzie pracy. Jak książka to kryminał, a jak wakacje to tylko nad morzem.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (15 głosów, średnia: 4,87 / 5)
Loading...
Przewiń do góry