Allegro – jak wystawić przedmiot na sprzedaż

Dawid Petryniak
Dawid Petryniak
Archiwum 02.2023
 
Allegro – jak wystawić przedmiot na sprzedaż

Allegro
– jak wystawić przedmiot na sprzedaż

Allegro jest jedną z największych platform e-handlu w Polsce, co daje jej dostęp do bardzo dużej liczby potencjalnych klientów. Dlatego coraz więcej firm, które chcą rozpocząć sprzedaż internetową uwzględnia ten kanał sprzedaży w swojej strategii biznesowej. Prócz dużej bazy klientów, Allegro kusi także sprzedawców łatwą obsługą panelu sprzedaży, który pozwala w łatwy sposób wystawiać i zarządzać swoimi ofertami. Dzięki wielu opcjom promocji i reklamy można też zwiększyć widoczność i samo zainteresowanie produktami, które sprzedawcy wystawiają na Allegro. Dobrze wystawiony przedmiot to większa szansa na kliknięcie przez użytkownika, a poprawne uzupełnienie oferty, dobranie odpowiednich zdjęć oraz dobrze skonstruowany opis dodatkowo może zwiększyć prawdopodobieństwo jego zakupu przez potencjalnego klienta.

 

Jak zacząć?

Jeżeli chcemy sprzedawać na Allegro, musimy założyć, lub mieć aktywne konto na portalu. Wówczas możemy już swobodnie wystawiać oferty na naszym koncie. O tym, jak założyć konto na allegro pisaliśmy we wcześniejszym artykule.

1. W pierwszej kolejności po zalogowaniu na naszym profilu musimy wybrać zakładkę „Wystaw przez formularz”, następnie Allegro przeniesie nas do formularza wystawiania nowych ofert. Swoje przedmioty wystawimy także z poziomu zakładki „Moje oferty”, po kliknięciu „Dodaj nową”.

źródło: Allegro.pl

 

2. W nowo otwartym oknie wpisujemy nazwę produktu, który chcemy sprzedać i klikamy „Szukaj”. Wpisujemy dane, które pozwolą odnaleźć nam właściwy przedmiot w katalogu zapisanych na Allegro produktów np. kod produktu, kod EAN, nazwę producenta lub markę.

źródło: Allegro.pl

 

Produkt z katalogu – źródło: Allegro.pl

 

Następnie wybieramy produkt, który odpowiada naszemu przedmiotowi  i sprawdzamy jego parametry. Jeśli są prawidłowe, klikamy „Wybierz”. Do formularza wystawiania, Allegro doda za nas z Katalogu:

  •         nazwę produktu,
  •         odpowiednią kategorię na allegro dla danego produktu,
  •         parametry produktu.

W kolejnym kroku musimy uzupełnić pozostałe pola, w których nie zostały pobrane informacje i parametry z katalogu produktów.

Jeśli nie chcemy połączyć oferty z produktem, na dole strony klikamy kontynuuj bez wybierania produktu i przechodzimy do sekcji wyboru kategorii.

 

3. Jeśli naszego produktu nie ma w bazie, wówczas musimy wystawić go krok po kroku samodzielnie. Na początku Allegro przeniesie nas do sekcji wyboru kategorii. W następnej kolejności musimy nadać naszej aukcji tytuł oraz wprowadzić parametry. Aby wystawić przedmiot na sprzedaż, musimy uzupełnić wszystkie wymagane przez portal parametry obowiązkowe.

Wybór kategorii – źródło: Allegro.pl

 

Wystawienie przedmiotu na sprzedaż – źródło: Allegro.pl

 

4. Kolejnym krokiem jest dodanie do oferty zdjęcia produktu oraz jego opisu. Należy pamiętać, że pierwsze zdjęcie zawsze jest miniaturką aukcji. Wytyczne dotyczące miniaturek możesz sprawdzić tutaj: miniatury allegro. Ważne też, aby nasz opis w pełni odzwierciedlał sprzedawany produkt i nie było w nim żadnych nieprawdziwych informacji, które mogą wprowadzić w błąd kupującego.

Źródło: Allegro.pl

 

5. Do naszych ofert możemy także dodać załączniki w formacie PDF – do 20 MB. Mamy tutaj aż 7 kategorii: poradnik, regulamin konkursu, regulamin promocji, instrukcja obsługi, fragment książki, instrukcja montażu, instrukcja gry.

 

Sekcja tło

Obsługa aukcji Allegro

 

6. Teraz musimy określić warunki sprzedaży. Czy nasza oferta będzie wystawiona jako licytacja, czy może jako aukcja z opcją „Kup teraz”. Można też połączyć obie opcje w jednej ofercie. Należy podać cenę sprzedawanego produktu, liczbę sztuk, a także czas trwania naszej aukcji. W przypadku cen pamiętaj, że warto porównać je z cenami innych sprzedających ten sam produkt.  

Źródło: Allegro.pl

 

7. W sekcji „Dostawa i płatność” wybieramy cennik dostawy, czas wysyłki oraz formę płatności. Zaznaczamy także, czy wystawiamy faktury oraz wskazujemy lokalizację, z której nasze produkty będą wysyłane.

 

8.  Bardzo ważne jest uzupełnienie danych odnośnie zwrotów, gwarancji oraz reklamacji. Możemy także zaoferować w naszych ofertach usługi dodatkowe takie jak: zapakuj na prezent, usługi wniesienia czy montażu.

Źródło: Allegro.pl

 

9. Podczas wystawiania nowej oferty mamy możliwość wybrania jednej z kilku opcji promowania produktu na Allegro.

Źródło: Allegro.pl

 

10. Nasze aukcje możemy wystawić od razu lub zaplanować ich start na dokładną datę oraz godzinę w czasie przyszłym.

 

11.  Ostatnim krokiem jest sprawdzenie wszystkich informacji, które wprowadziliśmy do naszej nowej oferty w formularzu oraz jej podgląd – w tym celu klikamy [zobacz podgląd oferty]. Jest to bardzo przydatna opcja, gdyż jeszcze przed wystawieniem oferty możemy sprawdzić jak będzie wyglądała na portalu jako gotowa aukcja. W tym miejscu możemy jeszcze wprowadzić zmiany. Jeśli wszystko jest w porządku, klikamy „Wystaw przedmiot”.

Wszystkie informacje o wystawionych ofertach znajdziemy w zakładce „Moje oferty”.

 

Podsumowanie

Wystawiając nowe oferty sprzedaży na Allegro, powinniśmy zadbać nie tylko o dobrej jakości zdjęcia, czy szczegółowy opis naszych produktów. Aktualnie jest wiele dodatkowych opcji, o których powinniśmy pamiętać, dodając nasze produkty do sprzedaży. Są to np.: szybka wysyłka, uzupełnienie wszystkich dodatkowych informacji o sprzedającym, wybór wielu opcji dostaw czy wysyłka w dany dzień do określonej godziny. Dzięki temu nasi potencjalni klienci będą w stanie dokładniej dotrzeć do wszystkich ważnych dla nich informacji, a co za tym idzie zdecydować się na zakupy właśnie u nas.

Bardzo dobrym uzupełnieniem dobrze przygotowanych ofert na Allegro będzie wybór odpowiedniego rodzaju promowania aukcji. Na portalu mamy bogaty wachlarz możliwości reklamowania naszej oferty kupującym, o którym pisałem we wcześniejszym wpisie: jak reklamować się na allegro. Pozwoli to jeszcze bardziej wyróżnić się na tle konkurencji. 

 

Dawid Petryniak
Allegro Specialist. Na co dzień zajmuję się tworzeniem kampanii Allegro Ads, a także optymalizowaniem ofert i ich estetyką. W branży e-commerce od 2017 roku. Nabyte doświadczenie pozwala mi trafiać w gusta i zaspokajać potrzeby klientów. Uwielbiam wycieczki rowerowe – szczególnie te, które zaczynają się o 6 rano w niedzielne poranki.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (8 głosów, średnia: 4,50 / 5)
Loading...
Przewiń do góry