Jak założyć konto na Allegro?

Dawid Petryniak
Dawid Petryniak
Archiwum 02.2023
 
Jak założyć konto na Allegro?

Jak założyć konto
na Allegro?

Jednym z najchętniej wybieranych miejsc zakupów online Polaków niewątpliwie jest Allegro. To platforma sprzedażowa, która od wielu lat cieszy się w naszym kraju bardzo dużą popularnością zarówno wśród sprzedawców, jak i kupujących. Za jej pośrednictwem w łatwy i szybki sposób możemy kupować i sprzedawać rozmaite produkty bądź też usługi. Jeżeli chciałbyś rozpocząć swoją przygodę z Allegro, ale nie wiesz jak zacząć, to w tym artykule pokażemy Ci jak założyć konto na Allegro w kilku prostych krokach.

 

Konto zwykłe czy firmowe?

Aby rozpocząć sprzedaż na Allegro, na początku musisz wybrać rodzaj konta w zależności od tego, czy będzie to konto prywatne, czy też firmowe zmienią się funkcjonalności, czy też możliwości dot. Twoich aukcji. Na Allegro istnieją dwa rodzaje kont, które użytkownicy mogą założyć.

 

KONTO FIRMOWE

Każdy przedsiębiorca, który prowadzi działalność gospodarczą i chciałby prowadzić sprzedaż na Allegro, musi założyć KONTO FIRMOWE. Dzięki temu uzyskasz dostęp do funkcji  związanych w usługami e-commerce. Jeśli przy nazwie użytkownika widnieje napis “firma”, oznacza to, że możesz wykorzystać wszystkie możliwości jakie daje Ci Allegro dla biznesu. Konta firmowego nie możemy udostępniać, ani też dzielić go np. z małżonkiem. Wymaga też ono dodatkowej weryfikacji podczas rejestracji.

Rejestracja konta firmowego jest bezpłatna. Poniżej przedstawię ją w kilku krokach:

1.  Wejdź na Allegro.pl i rozwiń zakładkę w prawym górnym rogu, która znajduje się obok Moje Allegro. Kliknij – Załóż Konto.

Źródło: Akademia Allegro

 

2.  W formularzu rejestracji wybieramy Konto Firma i podajemy następujące dane:

  • Numer NIP,
  • Adres e-mail,
  • Numer telefonu,
  • Unikalny login + hasło,
  • Firmowy numer rachunku bankowego.

3.  Akceptujemy regulamin Allegro i klikamy Zarejestruj.

4.  Na podanego przez nas maila otrzymamy link aktywacyjny, który należy kliknąć, aby dokończyć proces rejestracji.

 

Źródło: Akademia Allegro

 

5.  Po jego potwierdzeniu zostaniemy przeniesieni do naszego nowego konta na Allegro w celu wykonania przelewu weryfikacyjnego. Allegro sprawdza w ten sposób, czy podane dane w formularzu rejestracyjnym są prawdziwe. Przesłaną kwotę wysokości 1,01 zł portal zwróci nam w ciągu kilku dni.

 

Źródło: Akademia Allegro

 

6.  Jeżeli naszego banku nie ma na tej liście, wówczas musimy wybrać opcję przelewu z innego banku. Kopiujemy dane do przelewu i zlecamy przelew z naszego banku na podany przez Allegro numer rachunku na kwotę 1,01 zł.

 

Źródło: Akademia Allegro

 

Ważne!

Musimy pamiętać, że dane na rachunku bankowym muszę być takie same, jak dane, które podaliśmy podczas rejestracji na Allegro. Wpłatę aktywacyjną możemy wykonać tylko online. Nie możemy wykonać przelewu na poczcie, czy osobiście w siedzibie naszego banku.

 

KONTO ZWYKŁE

Zakładając to konto, będziemy mogli na Allegro działać tylko jako osoba prywatna. Przeznaczone jest dla jednej bądź dla dwóch osób, w tym przypadku możemy je dzielić np. ze współmałżonkiem – wystarczy, że w ustawieniach konta dopiszemy jego dane. Należy pamiętać, że za pośrednictwem konta zwykłego możemy wystawiać oferty tylko na Allegro Lokalnie. Więcej na ten temat dowiesz się z naszego bloga: Allegro Lokalnie – jak kupować, czym różni się od Allegro i do czego służy? 

 

Rejestracja konta zwykłego jest bezpłatna i przeprowadzimy ją w kilku krokach:

1.  Na stronie rejestracji (https://allegro.pl/rejestracja/#/) wybieramy konto zwykłe.

2.  W przypadku rejestracji za pomocą e-mail podajemy swój adres e-mail oraz wpisujemy hasło.

3.  W kolejnym punkcie zaznaczamy czy mamy ukończone 18 lat. Jeżeli nie, musimy podać dokładną datę urodzenia. Wówczas Allegro założy dla nas konto Junior, a po ukończeniu 18 lat automatycznie przekształci w konto Zwykłe.

4.  Akceptujemy regulamin Allegro i klikamy Zarejestruj.

5.  Na podanego przez nas maila otrzymamy link aktywacyjny. Po jego potwierdzeniu zostaniemy przeniesieni do naszego nowego konta na Allegro, gdzie zostanie nam nadany domyślny login. Możemy go od razu zmienić w zakładce Dane konta.

Nie jest to jednak jeszcze pełna aktywacja konta. Dopiero po jej wykonaniu będziemy mogli korzystać z platformy bez ograniczeń. Pełna aktywacja konta jest jednorazowa i bezpłatna i ma na celu potwierdzić nasz dane.

 

Możemy ją przeprowadzić na dwa sposoby:

1.  Szybka wpłata online – z listy wybieramy nasz bank i wpłacamy kwotę 1,01 zł, która zostanie nam zwrócona w ciągu trzech dni roboczych.

2.  Przelew elektroniczny – jeżeli naszego banku nie ma na liście, wówczas musimy wybrać opcję przelewu z innego banku. Kopiujemy dane do przelewu i zlecamy przelew z naszego banku na podany przez Allegro numer rachunku na kwotę 1,01 zł. Zostanie ona nam również zwrócona w całości.

 

Na Allegro możemy także zarejestrować się za pomocą konta Google, Facebook lub przy użyciu numeru telefonu. Procedura tutaj jest taka sama jak w przypadku rejestracji za pomocą adresu e-mail. Jednak, gdy chcemy zarejestrować się przy pomocy numeru telefonu, Allegro wyśle nam kod  SMS-em, który później posłuży nam do aktywacji konta w serwisie Allegro.

Poniżej w tabeli przedstawiamy najważniejsze różnice między kontem zwykłym, a kontem firmowym.

 

Źródło: Allegro.pl

 

Podsumowanie

Na Allegro sprzedawać może właściwie każdy. Mamy tutaj opcje dostępne zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm. Jest to zatem dobre miejsce zarówno dla tych, którzy chcą się pozbyć niepotrzebnych produktów jak np. nietrafione prezenty lub przedmioty, których już nie używamy, jak i dla firm, które chcą poszerzyć swoją sprzedaż o nowy, czy kolejny kanał sprzedaży. Allegro jest liderem rynku e-commerce w Polsce i miejscem, które regularnie odwiedza ponad 20 mln klientów w ciągu miesiąca, a także platformą, na której swoje produkty oferuje ponad 135 tys. zarejestrowanych firm. Poznaj pełen potencjał tej platformy i sprawdź jak zacząć sprzedawać oraz jak reklamować się na Allegro.

 

Sekcja tło

Potrzebujesz pełnego wsparcia przy obsłudze konta Allegro?

 

Dawid Petryniak
Allegro Specialist. Na co dzień zajmuję się tworzeniem kampanii Allegro Ads, a także optymalizowaniem ofert i ich estetyką. W branży e-commerce od 2017 roku. Nabyte doświadczenie pozwala mi trafiać w gusta i zaspokajać potrzeby klientów. Uwielbiam wycieczki rowerowe – szczególnie te, które zaczynają się o 6 rano w niedzielne poranki.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (12 głosów, średnia: 4,58 / 5)
Loading...
Przewiń do góry