AMP HTML w mobilnych polskich wynikach wyszukiwania

Dawid Kilian
Dawid Kilian
Archiwum 12.2016
 

 

ampNiedawno usłyszeliśmy o pokazywaniu AMP HTML w raportach danych analityki wyszukiwania generowanych przez Google Search Console. Rozwiązanie to pozwala dokładniej oszacować udział w ruchu przyspieszonych stron mobilnych, których w Internecie pojawia się coraz więcej.

Tym razem zaś Google uczyniło pokłon w kierunku polskich użytkowników wyszukiwarki, dzięki pokazywaniu stron z wdrożonym AMP już z poziomu SERP. Teraz możemy natrafić już na konkretne przypadki polskich wyników wyszukiwania, w których widzimy wdrożony AMP HTML. Takie rozwiązanie może wpłynąć na znaczne zwiększenie klikalności wyników, ponieważ niezaprzeczalnie przykuwają one odrobinę większą uwagę 😉

AMP HTML w SERPAMP HTML w SERP

 

Czym jest AMP HTML?

Przypomnijmy, że AMP to projekt open-source, który polega na optymalizacji konstrukcji stron internetowych w oparciu o lekko ograniczony kod HTML, mający na celu możliwie najszybsze dostarczenie treści od ich wydawców do czytelników. Jest znaczne ułatwienie dla użytkowników mobilnych, którym bez wątpienia zależy na szybkości i intuicyjności dostarczanej treści.

Dawid Kilian
Były pracownik na stanowisku SEO Specialist. Z oddaniem zgłębia tajniki optymalizacji on-page i technicznego SEO. Trafne i dogłębne audyty są zawsze jego asem w rękawie. Uwielbia pochłaniać wielkie ilości branżowych niusów, a w pracy z Klientami nie obawia się żadnych czarno-białych zwierzątek.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (1 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Chcesz spróbować? ikona widgetu

Zadzwoń do eksperta Google Ads,
aby otrzymać

375 zł bonus na reklamę

bezpłatną analizę konta

wstępny plan strategii Google Ads

estymację kosztów i efektów

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991

Zadzwoń do eksperta
od pozycjonowania,
aby otrzymać

bezpłatną analizę potencjału

niezobowiązującą wycenę

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991