Jakie będą skutki połączenia Google z Facebookiem? [aktualizacja – Prima Aprilis!]

Damian Szot
Damian Szot
Archiwum 03.2017
 
Jakie będą skutki połączenia Google z Facebookiem? [aktualizacja – Prima Aprilis!]

Jakie będą skutki połączenia Google z Facebookiem?
[aktualizacja - Prima Aprilis!]

Dzisiaj rano potwierdziło się to, o czym wielu szeptało od dawna. Jak donosi CNN,  Google i Facebook rzeczywiście zamierzają połączyć siły i choć będzie to proces długotrwały, to od samego początku warto być przygotowanym na wszystkie ewentualne konsekwencje tej decyzji.

 

Najważniejsze zmiany

Z naszego punktu widzenia najważniejsze są doniesienia dotyczące AdWords. Ze strony CNN.com możemy się m.in. dowiedzieć, że (tłumaczenie ROI Experts):

„Prawdopodobnie największe zmiany czekają system reklamowy AdWords. Według wstępnych doniesień zostanie on połączony z Facebook Ads. Co więcej, zarządzanie reklamami w wyszukiwarce Google ma się od teraz odbywać z poziomu systemu Facebook Ads”.

 

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o samej fuzji, najlepiej sięgnąć do artykułu CNN.

 

Pytania i wątpliwości

Połączenie obu systemów reklamowych rzeczywiście wydaje się naturalnym rozwiązaniem, jednak wątpliwości budzi ewentualna rezygnacja z zarządzania reklamami w wyszukiwarce Google z poziomu AdWords. Oznaczałoby to tyle, że cały interfejs będzie przeniesiony do Facebook Ads.

Z jednej strony jest to informacja pozytywna, ponieważ w jednym miejscu będziemy mogli ustawiać i optymalizować wszystkie kampanie. Jednak z drugiej, prawie cały biznes reklamy internetowej przeniesie się najprawdopodobniej na Facebooka.

 

Co to oznacza w praktyce?

Na razie można się jedynie domyślać, ale najprawdopodobniej system reklamowy Facebook Ads zostanie przeorganizowany, a kampanie AdWords będą musiały zostać przekonwertowane do nowych ustawień.

Z uwagi na to, że jeszcze nie sposób przewidzieć, jakiego typu zmiany będą potrzebne w kampaniach AdWords, nie jesteśmy dziś w stanie odpowiedzieć na pytania dotyczące ewentualnych kosztów. Jednak kiedy informacje, które krążą w kuluarach tej gigantycznej fuzji, potwierdzą się – natychmiast o tym poinformujemy.

 

Więcej można przeczytać na CNN:

google-facebook

Damian Szot
Były pracownik (ROI Experts) na stanowiskuSEM Specialist.. Certyfikowany Ekspert Internetowych Rewolucji Google, w ROI Experts od 2015 roku. W zespole odpowiedzialny za AdWords, Data Studio, analitykę i e-mail marketing. Fascynuje go punkt styku prawa i nowych technologii, dlatego obronił pracę "Znak towarowy jako słowo kluczowe w Google AdWords". Poza biurem niespełniony sportowiec - biega za piłką, jeździ na nartach i ściga się na rowerze.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (5 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry