DevaGroup partnerem czwartej edycji CodersCamp

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 07.2019
 
DevaGroup partnerem czwartej edycji CodersCamp

Kurs programowania
we Wrocławiu

Już 18 lipca wystartuje czwarta edycja CodersCamp – największego otwartego kursu programowania webowego we Wrocławiu. Bardzo miło nam poinformować, że objęliśmy patronat nad tym wydarzeniem.  

W ramach 3-miesięcznego kursu, każdy z uczestników zyska szansę poznania programowania webowego od najbardziej podstawowych zagadnień pozwalających na tworzenie prostych stron internetowych po technologie umożliwiające pisanie złożonych aplikacji webowych.

Uczestnicy CodersCamp będą mogli liczyć na wiele form zdobywania i sprawdzania swojej wiedzy, z których najważniejsze to:
● 28 zestawów materiałów w postaci artykułów, filmów oraz gier zebranych w formie prostej, interaktywnej listy,
● praca w 8-osobowych grupach przy pełnym wsparciu ze strony doświadczonego mentora,
● zrealizowanie projektu indywidualnego oraz aż 4 projektów zespołowych i opublikowanie ich w sieci.

Poprzednia edycja kursu zakończyła się ogromnym sukcesem. Kurs zgromadził prawie 2 tys. osób chętnych rozpocząć naukę programowania. Spośród zgłoszeń wybranych zostało 176 osób, które wraz z mentorami utworzyły 22 zespoły. Efektem ciężkiej pracy były zaawansowane projekty, które zostały zamieszczone na platformie jednego z partnerów.

Kurs ukończyło 91 osób, a aż 63 otrzymało certyfikat poświadczający zdobytą wiedzę teoretyczną i praktyczną. Podsumowaniem CodersCamp był hackathon, którego współorganizatorem była firma LiveChat. Podczas hackathonu uczestnicy kursu mieli okazję skonfrontować zdobytą wiedzę w praktyce, zdobyć nowe, cenne doświadczenia w kodowaniu i spotkań doświadczonych programistów. Poza dobrą zabawą i cennymi doświadczeniami uczestnicy mieli okazję wygrać nagrody pieniężne o łącznej wartości 11 tys. złotych ufundowane przez współorganizatora firmę LiveChat.

Wartość merytoryczna kursu została potwierdzona zarówno przez doświadczone firmy z branży IT: Divante, ChallengeRocket, Zavent, Accesto, jak i Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ministerstwo Technologii i Przedsiębiorczości. Kurs odbył się przy wsparciu trzech największych wrocławskich uczelni wyższych: Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Więcej szczegółów dotyczących kursu znajdziecie  na stronie https://coderscamp.pl.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie CodersCrew.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (9 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry