Facebook płaci za oglądanie reklam

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 05.2011
 

Facebook wprowadził w czwartek aktualizację, która oferuje konsumentom finansowe korzyści w zamian za oglądanie reklam na stronie.

Facebook będzie teraz nagradzać użytkowników oglądających niektóre z reklam Kredytami Facebooka, którymi można płacić za rzeczy w usłudze Facebook Deals. Początkowo średni zarobek z jednej reklamy będzie ekwiwalentem jednego kredytu, czyli po przeliczeniu na pieniądze : 27 gorszy.

Tego typu reklamy będą oferowane głównie w grach. Już teraz najwięksi producenci gier na Facebooku (CrowdStar, Digital Chocolate i Zynga) są już zaangażowani w ten projekt.

Dan Greenberg, CEO firmy Sharethrough twierdzi, że ten ruch największego na świecie serwisu społecznościowego reprezentuje „krok wstecz od natarczywej i przeszkadzającej reklamy”. Greenberg, którego klientami są takie firmy jak Microsoft i Nestle, mówi również, że nie chce, aby nowoczesne reklamy były czymś tradycjonalnym, powinny być raczej dobrą rozrywką, którą najchętniej wymieniają się konsumenci ze swoimi przyjaciółmi.

Motywowanie użytkowników do oglądania reklam jest jednym ze sposobów na małą klikalność bannerów. Zmiana ta weszła w życie, po tym jak w ostatnim tygodniu Facebook umożliwił zakup prawdziwych produktów za Facebookowe kredyty. Do tej pory, kredyty umożliwiały tylko kupno wirtualnych rzeczy, dlatego też zainteresowanie było stanowczo mniejsze.

Ciekawi mnie, czy tego typu reklamy będą w coraz to większych ilościach wyświetlane w portalu. W przyszłości możliwe byłoby nawet „wyżycie” z takiego zarobku.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (1 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry