Facebook wpada w szał…powiadamiania

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 09.2012
 

Ktoś polubił Twoje zdjęcie lub je skomentował? Znajoma oznaczyła Cię w swoim nowym albumie lub ktoś napisał na Twoim wallu? Boisz się, że nie będziesz tego wiedział? Bez obaw, Facebook czuwa i każda akcja związana z Twoją osobą zostanie odnotowana w postaci powiadomienia.

Na tym jednak nie koniec. Jeśli „wdasz” się w jakąkolwiek grę lub aplikację będziesz dostawać takich powiadomień o wiele więcej. Bawisz się ze znajomymi on-line w zgadywanie rysunków i nagle wyjechałeś na wakacje. To nie umknie Facebookowi – oczywiście otrzymasz powiadomienie, że oni czekają na Twój ruch i powinieneś grać dalej. Korzystasz z innej aplikacji i od dawna nie wchodziłeś, by sprawdzić co się dzieje? Facebook również Ci o tym przypomni.

Niestety, takie powiadomienia będą wysyłały się same w celu zmotywowania użytkownika do powrócenia do gry/aplikacji. Te, z których już korzystasz będą mogły wysyłać te powiadomienia bez wcześniejszej zgody i uprzedzenia. Istnieje wszakk możliwość odrzucenia notyfikacji, a także, kiedy ta sama sytuacja będzie się powtarzała, powiadomienia z konkretnej aplikacji nie będę już ponownie wysyłane. Cóż, pozostaje nam poczekać i zobaczyć, jak będzie wyglądał nasz informator Facebookowy.

 

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry