Jak dodać „Lubię to” do strony internetowej?

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 06.2014
 

Facebook developers udostępnia deweloperom bardzo wiele dodatków, które mogą wzbogacić naszą stronę internetową o funkcjonalności społecznościowe. Jedną z opcji dostępnych w ramach Facebook developer jest możliwość utworzenia przycisku „Lubię to”, który sprawi, że Facebook na stronie będzie bardzo dobrze widoczny. Jak dodać „Lubię to” do strony internetowej?

Developer Facebook to miejsce nie tylko dla deweloperów, ale również użytkowników, którzy chcą wprowadzić nowe, proste zmiany. Facebook na stronie WWW można zamieścić, wchodząc na stronę developers Facebook. Po przejściu na stronę u góry wybieramy opcję Docs, następnie po lewej stronie: Sharing i z menu wybieramy opcję Social Plugins, a następnie Like Button.

facebook-developers

Po kliknięciu w Like Button, przechodzimy na stronę, w której uzupełniamy odpowiednie informację: adres strony internetowej, szerokość ramki likeboxa, layout (z rozwijanego menu do wyboru 4 opcje, każda przewiduje umieszczenie przycisków Like w nieco innym miejscu) oraz typ akcji (możliwy wybór lubię to lub rekomendacji).

likebox

Po uzupełnieniu wszystkich pól, klikamy w przycisk Get Code. Kopiujemy kod, który nam się wyświetli, a następnie wklejamy na stronie internetowej między znaczniki <body> </body>. Like box może zwiększyć zainteresowanie naszym fan page’em oraz zwiększyć liczbę Facebook fans.

likebox2

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (4 głosów, średnia: 2,25 / 5)
Loading...
Przewiń do góry