Jak pozbyć się otagowanych zdjęć?

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 05.2010
 

Zapewne część z Waszych znajomych, dodając kolejne zdjęcia do swoich albumów, używa np. Photo Taggera. Wy natomiast chcielibyście zachować chociaż część swojej prywatności , dlatego często zadajecie pytanie sobie czy też innym osobom: „Czy jest możliwość zablokowania, zakazania tagowania zdjęć na których jesteście?”.

Otóż niestety jak na razie nie istnieje taka możliwość. Możecie jednak wskazać kto może Was wyszukiwać poprzez właśnie otagowane zdjęcia. Ale jak to zrobić? Bardzo prosto.

Na początku należy przejść do „Informacje profilowe”. Czyli rozwinąć podmenu „Konto” w prawym górnym rogu strony ,kliknąć „Ustawienia prywatności”, po czym przejść do „Informacje profilowe”.

Następnie należy odszukać „Zdjęcia i filmy”. Będziemy teraz edytować dostęp do mediów na których zostałeś oznaczony. Otwieramy rozwijającą się listę (domyślnie ustawiona jest wartość Znajomi znajomych). Po czym klikamy „Dostosuj” tak jak na obrazku poniżej:

Wyskoczy nam nowe okienko, w którym możemy zdefiniować kto będzie mieć dostęp do otagowanych mediów, a kto tego dostępu nie będzie mieć.


Najbardziej rygorystycznym ustawieniem jest „Tylko ja”. Czyli tylko Ty będziesz mógł wyszukiwać zdjęcia po tagach i nikt poza Tobą.

Jeśli wyjdzie możliwość zabronienia znajomym tagowania zdjęć z Wami to na pewno damy Was poinformujemy.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (1 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry