Jak pozbyć się timeline’a na Facebooku?

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 06.2012
 

Dzień bez zmian to dla Facebooka dzień stracony. Wśród tych dni nastał też taki, w którym został uruchomiony Timeline – nowy sposób wyświetlania profilu, który nie do końca podoba się wszystkim odbiorcom serwisu.

Timeline ma co prawda jakieś nowe funkcje, np. highlight, tj. powiększenie zdjęcia i rozciągnięcie go na całą szerokość facebookowego okna oraz pinezki, którymi można wybrany przez siebie post przypiąć na górze profilu i który pozostanie tam przez tydzień. Funkcje te świetnie sprawdzają się przy okazji konkursów oraz promocji, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę odbiorców.
Jeśli naprawdę nie możecie jednak odnaleźć się w tej rzeczywistości dyktowanej przez Facebook, możecie samodzielnie przywrócić stare ustawienia.
Skutecznej w 100% metody nie ma, ale można zadowolić się w ostateczności półśrodkami, które uspokoją nasze skołatane nerwy. Aby wyłączyć Timeline możemy wykorzystać brak wsparcia dla dla IE7 od Facebooka. W chwili, gdy Facebook wykryje fakt, że posiadamy właśnie tę wersję programu, wyłączy oś czasu. Przy tym rozwiązaniu nie trzeba zmieniać przeglądarki, a wystarczy jedynie zmiana nagłówka User Agent (w Operze i Safari obsługiwane natywnie, tutaj znajdziecie natomiast instrukcję jak zrobić to w Chromie, a tutaj jak w FF). Niestety, jedynym ubytkiem jest efekt białego pola na górze profilu, ale chyba nie jest to aż tak uciążliwe.

Jeśli macie jakieś sposoby na to, jak pozbyć się uciążliwego białego pola, piszcie w komentarzach.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry