Jak wyłączyć automatyczne odtwarzanie filmów na Facebooku?

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 08.2014
 

W grudniu 2013 r. Facebook poinformował swoich partnerów biznesowych o testowaniu nowej funkcjonalności w serwisie. Automatyczne odtwarzanie filmów wyświetlających się w newsfeedzie to marzenie wielu reklamodawców, które nabrało bardzo realnych kształtów. Facebook wdrożył niedawno tę funkcję, umożliwiając automatyczne odtwarzanie filmów dodanych przez użytkowników.

Autoodtwarzanie filmów na Facebooku w formie reklam dawałoby ogromne możliwości przedsiębiorstwom. Reklama telewizyjna może być kierowana tylko do bardzo ogólnie określonej grupy docelowej, tutaj z kolei mamy możliwość precyzyjnego dostosowania komunikatu, a nawet przygotowania różnych wersji reklamy, odpowiadających konkretnej grupie. Problem jest tylko jeden – wielu użytkownikom przeszkadza taka nachalna forma promocji. Facebook zdecydował się pozostawić możliwość zrezygnowania z automatycznego odtwarzania filmów. Takie ustawienia możemy wprowadzić bezpośrednio w ustawieniach naszego profilu prywatnego. Wystarczy przejść do ustawień konta, klikając strzałkę w prawym górnym rogu i wybierając z menu zakładkę Ustawienia.

jak-wylaczyc-odtwarzanie-filmow-na-facebooku

Następnie po lewej stronie wybieramy zakładkę Filmy.

wylaczyc-filmy-facebook

W Ustawieniach filmów przechodzimy do Automatycznego odtwarzania filmów – rozwijamy menu i zaznaczamy opcję Wyłącz.

wylacz-film-facebook

Dzięki zmianie ustawień filmy nie będą uruchamiały się automatycznie. O ile na desktopach nie jest to duży problem, to już w wersji mobilnej użytkownicy mogą czuć się co najmniej poirytowani. Automatyczne odtwarzanie wideo na Facebooku jest szczególnie uciążliwe wtedy, kiedy na smartfonach korzystamy z pakietu internetowego. Facebook na swojej stronie poinformował, że obecnie nie można wyłączyć automatycznego odtwarzania filmów w telefonie ani na tablecie. Można natomiast dostosować ustawienia tak, aby filmy były odtwarzane automatycznie tylko w sieci Wi-Fi.

Osoby, które korzystają z systemu Android, muszą uruchomić aplikację Facebooka, z menu wybrać opcję Ustawienia aplikacji, a następnie przejść do Autoodtwarzania wideo i doprecyzować swój wybór jako Wi-Fi z trzech dostępnych opcji: włączone, Wi-Fi, wyłączone.

W produktach Apple’a należy przejść do Ustawień, wśród aplikacji wybrać Facebook, następnie ponownie Ustawienia oraz opcję Autoodtwarzanie (Auto-play), z której wybieramy Wi-Fi only.

wi-fi-apple

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (4 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry