Reklamy video na Facebooku

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 03.2014
 

Facebook zapowiedział wprowadzenie reklam video. Ta informacja z pewnością ucieszyła wszystkich specjalistów od reklamy na Facebooku, ale czego mogą spodziewać się zwykli użytkownicy? Czy nowa forma marketingu w serwisie nie będzie nadmiernie wykorzystywana oraz nie przeszkodzi internautom w codziennym użytkowaniu portalu?

Mark Zuckerberg od początku istnienia Facebooka bardzo ograniczał reklamy, starając się, by miały one jak najmniej inwazyjną formę i zniechęcały użytkowników. Obecnie gigant społecznościowy zapowiedział, że reklamy video, które chce uruchomić, będą miały maksymalnie 15 sekund, maja być wyświetlane podczas przeglądania news feedu, ale dźwięk nie będzie odtwarzany automatycznie. Dopiero po kliknięciu w reklamę, zostanie ona w pełni odtworzona wraz z towarzyszącym jej dźwiękiem.  Podstawowe kryterium targetowania ma być związane z wiekiem oraz płcią.

 

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry