Jak zmienić grafikę w zakładce? Facebook Apps

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 04.2014
 

Konkursy na Facebooka mogą być organizowane zarówno w postach na tablicy, jak i w specjalnej aplikacji, która zostaje podpięta do fanpage’a. Każda aplikacja FB umożliwia dodanie własnej, spersonalizowanej grafiki w zakładce, dzięki czemu użytkownicy wiedzą, czego dotyczy konkurs i chętniej klikają w daną aplikację. Jak samodzielnie zmienić grafikę?

Po zainstalowaniu zakładki na fanpage’u, widzimy na profilu dodatkowy prostokąt, który umożliwia wejście do aplikacji. Klikamy w strzałkę, która znajduje się po prawej stronie.

Po wybraniu strzałki i najechaniu kursorem myszy na zakładkę, w prawym górnym rogu pojawia się ikonka edycji.

Klikamy w ikonę, z rozwijanego menu wybieramy Edytuj ustawienia.

W okienku, które nam się wyświetla, wybieramy słowo Zmień obok zapisu Niestandardowy obraz karty.

Następnie kursorem myszy najeżdżamy na prawy górny róg obrazka i wybieramy przycisk Edytuj.

Po kliknięciu, otrzymujemy ramkę umożliwiającą dodanie grafiki karty strony. Klikamy w ikonę Wybierz plik i dodajemy odpowiednią grafikę z naszego komputera. Warto pamiętać, że grafika powinna mieć wymiary 111 x 74 px.

 

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry