Konferencja Analyze IT w Rzeszowie

Marcin Matras
Marcin Matras
Archiwum 02.2017
 

duzy_szablon analyzeZwieńczeniem zeszłego tygodnia pracy była piątkowa (17/02) konferencja w Rzeszowie – Analyze IT. Została zorganizowana przez lokalną, prężnie działającą grupę GDG Rzeszów. Nie mogło nas na niej zabraknąć. W programie było aż 6 prelekcji. Tematyka konferencji nie była stricte marketingowa, cześć zaproszonych mówiła o Firebase i analityce aplikacji czyli o tym, co interesuje developerów.

Na konferencji można było posłuchać o analityce w social mediach, analityce webowej i o kluczowej roli analityki w optymalizacji UX. Jak zwykle, szalenie ciekawie poprowadzona prelekcja Piotrka Rudnickiego pokazała, że w przypadku Google Analytics głównym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia i nie powinniśmy się bać eksperymentować, a czas spędzony na stronie i liczba konwersji to dopiero początek, a nie koniec metryk. Bardzo ciekawą prezentacje zaserwował nam również Mikołaj Winkiel z Brand24. Pokazał jak wygląda przykładowa analiza rynku z wykorzystaniem ich narzędzia, wytłumaczył, co stanowi o sile hasztagów i jak powinny z nich korzystać marki, a nawet jak szybko znaleźć najbardziej dopasowanego do nas influensera!

Mimo, że konferencja nie była adresowana tylko do nas – marketerów, to świetnie spędziliśmy czas mogąc wysłuchać wszystkich prelekcji. Mam nadzieję, że jeszcze tam wrócimy na kolejne wydarzenie zorganizowane przez ludzi z GDG Rzeszów.

Marcin Matras
Były pracownik na stanowisku SEM Specialist. Certyfikowany Specjalista Google AdWords i Google Analytics. W DevaGroup zajmuje się prowadzeniem kampani AdWords. Nad litery zdecydowanie woli cyfry, dlatego w artykułach znajdziesz tylko konkret.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (4 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry