Kto nas podgląda na Facebooku?

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 06.2012

Ile razy zastanawialiście się, kto ogląda Wasz profil na Facebooku? Pytanie “jak sprawdzić kto oglądał mój profil” zadaje sobie naprawdę wielu użytkowników internetu korzystających z serwisu społecznościowego. Już śpieszymy z podpowiedziami.

Start-up WholsLive zaprojektował i stworzył wtyczkę do przeglądarki, która jest w stanie pokazać nam, kto ogląda w tym samym czasie daną stronę.

Jak to zrobić?
Wtyczkę tę instaluje się póki co w przeglądarce Firefox (wersja 3.6 i wyższe) oraz IE (8 i wyższe). Narzędzie znaleźć można tutaj.

Jak to działa?
Wtyczka WholsLive działa na zasadzie czatu na Facebookowego, a tym, że panel z listą osób dostępnych online pojawia się z lewej strony okna, a ponieważ logowanie odbywa się przez Facebook Connect, wszyscy pojawiają się pod prawdziwymi danymi (imię oraz nazwisko).
Wtyczka daje możliwość wysyłania wiadomości do wszystkich osób obecnych w danej chwili na stronie, jak i prowadzenia rozmów z nimi, a co więcej, można ustalać za jej pośrednictwem swój status dostępności.
Kliknięcie w osobę z listy nie przeniesie jednak użytkownika na jego profil.

Po co wtyczka?
Wtyczka daje nam możliwość sprawdzania, kto faktycznie ogląda nasz profil. Niestety, aby to sprawdzić, należy obserwować cały czas swoje konto lub co najwyżej nagrywać film i obejrzeć go później.

Co więcej?
Wtyczkę można także wykorzystać w inny sposób. Wraz ze znajomymi można oglądać tę samą stronę i dyskutować o wybranych sprawach, niecierpiących zwłoki 🙂 To fajny kanał, który pokazuje, w jakim miejscu sieci znajdują się przyjaciele.
Trzeba jednak być czujnym w momencie, kiedy chcemy oglądać strony, których inni nie powinni widzieć.

Justyna Mądro
Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Chcesz spróbować? ikona widgetu

Zadzwoń do eksperta Google Ads,
aby otrzymać

375 zł bonus na reklamę

bezpłatną analizę konta

wstępny plan strategii Google Ads

estymację kosztów i efektów

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991

Zadzwoń do eksperta
od pozycjonowania,
aby otrzymać

bezpłatną analizę potencjału

niezobowiązującą wycenę

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991

Zadzwoń do eksperta
od Facebook Ads,
aby otrzymać

bezpłatną analizę potencjału

niezobowiązującą wycenę

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991