Majowe zmiany na Allegro.pl i Allegro Lokalnie

Kamil Leśniak
Kamil Leśniak
Archiwum 06.2020
 

Majowe zmiany na


Allegro.pl i Allegro Lokalnie

Największy polski serwis aukcyjny, Allegro.pl w maju doczekał się sporo nowości i uaktualnień. Ich wdrażanie odbyło się w dwóch etapach:

 

Etap 1: 18 maja 2020:

  1. Rozszerzono Strefę Mechanika, gdzie można zdobywać dodatkowe Monety Allegro za zakupy w dziale Motoryzacja,
  2. Wprowadzono licytacje charytatywne (są one oznaczone specjalnym symbolem, aby można było łatwo odróżnić je od zwykłych aukcji),
  3. Organizacje charytatywne mogą rejestrować się na platformie,
  4. W regulaminie wprowadzono regulację odnośnie tego, że login użytkownika nie może wprowadzać klientów w błąd. Przykładowo: osoby ze słowem “książka” w loginie nie będą mogły sprzedawać pralek czy lodówek,
  5. Dodano możliwość płatności poprzez Przelewy24. Jest to dodatkowa forma płatności, która ma za zadanie usprawnić proces płatności.

Sporo zmian zaszło również na Allegro Lokalnie:

  1. Z platformy mogą korzystać teraz konta firmowe,
  2. Nowe ceny za wyróżnienie aukcji (na Allegro Lokalnie: 3,49 zł zamiast 4,99 zł oraz za pakiet Allegro.pl i Allegro Lokalnie: 13,30 zł zamiast 19 zł),
  3. Ogłoszenia są teraz nieograniczone czasowo i kończą się w momencie zakupu lub zakończeniem przez sprzedającego,
  4. Na jednym koncie można mieć aktualnie 10 aktywnych ogłoszeń w dziale Motoryzacja oraz 200 aktywnych ogłoszeń w innych działach,
  5. Usunięty został okres przejściowy. Sprzedający, którzy nie posiadają konta firmowego na Allegro.pl mogą wystawiać ogłoszenia na Allegro Lokalnie na takich samych zasadach, jak inni sprzedający.

 

Etap 2: 29 maja 2020:

W tym dniu wygasła umowa pomiędzy Allegro a Pocztą Polską. Z tego powodu uruchomione zostały nowe sposoby dostaw, które rozliczane są teraz bezpośrednio z naszego konta na Allegro. Przesyłki realizowane przez Pocztę Polską pozostały w ofercie, jednakże są teraz droższe niż wcześniej.

Tabelka ze zmianami

Źródło: https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/zmiany-na-allegro-od-18-maja-D5vZRyvo1tw

Jak informują osoby odpowiedzialne za wprowadzone zmiany, mają one na celu zachęcenie polskich użytkowników do robienia jeszcze większej ilości zakupów online. Planem Allegro na 2020 rok jest zwiększenie o ponad 20% liczby sprzedawców oraz zwiększenie liczby ofert publikowanych w serwisie do 200 milionów!

Kamil Leśniak
Head of Marketing Zajmuje się marketingiem internetowym oraz contentem. Lubi wyzwania i pasjonuje się organizacją eventów. Prywatnie kolekcjoner autografów znanych osób.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (8 głosów, średnia: 4,50 / 5)
Loading...
Chcesz spróbować? ikona widgetu

Zadzwoń do eksperta Google Ads,
aby otrzymać

375 zł bonus na reklamę

bezpłatną analizę konta

wstępny plan strategii Google Ads

estymację kosztów i efektów

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991