Relacja z SEO BARCAMP #2

Marek Stokowski
Marek Stokowski
Archiwum 10.2019
 
Relacja z SEO BARCAMP #2

SEO BARCAMP #2
Relacja w wydarzenia

18 października w Katowicach odbyła się druga edycja wydarzenia “SEO BARCAMP” organizowanego przez Linkhouse. Event ten był wyjątkowym wydarzeniem, głównie z dwóch powodów – była to okazja do wspólnego świętowania 5 urodzin firmy Linkhouse, a całe środki ze sprzedaży biletów, zostały przekazane na cele charytatywne. Również miejsce nie było przypadkowe. SEO BARCAMP #2 odbył się w klubie Królestwo, czyli miejscu dobrze znanym osobom, które brały udział w pierwszej edycji Festiwalu SEO 2013.

Przed rozpoczęciem świętowania 5 urodzin Linkhouse, mieliśmy przyjemność wysłuchać 3 prelekcji z zakresu SEO.  Każda z nich dotyczyła innej tematyki i dziedziny, ale wszystkie miały przynajmniej 2 elementy wspólne – nawiązywały do SEO oraz były na wysokim poziomie.

 

Grzegorz Strzelec

 

Jako pierwszy z prelekcją dotyczącą zarządzania działaniami SEO w dużej firmie, wystąpił Grzegorz Strzelec. Wyjaśniał, jak ciężko jest przekonać do swoich pomysłów inne działy w firmie oraz doradził, by nie próbować diametralnie zmieniać procesów zastanych w organizacji – z dnia na dzień. Rady jakie przekazywał były bardzo interesujące. Z uwagi na duże doświadczenie w zarządzaniu działaniami SEO w grupie Onet, Grzegorz dobrze wie, jak wyglądają omawiane problemy w praktyce.

 

Szymon Słowik

 

Kolejnym prelegentem był Szymon Słowik.  Podzielił się z nami sposobami na to, jak urozmaicić i wesprzeć płatne działania linkbuldingowe (oczywiście oparte o platformę Linkhouse 🙂 ). Wiele pomysłów Szymona było bardzo ciekawych, lecz tak jak wspominał – nie we wszystkich branżach, uda się je wykorzystać 1:1. Wiele zależy od specyfiki branży klienta. W naszych działaniach SEO, nie raz wykorzystywaliśmy podobne sposoby na linkbulding i potwierdzamy, że one działają.

 

Robert Niechciał oraz Damian Sałkowski

 

Tak zwaną „wisienką na torcie” było wystąpienie Roberta Niechciała oraz Damiana Sałkowskiego. Podzielili się oni swoimi spostrzeżeniami dt. zmieniającego się podejścia Google do analizy i oceny rankingowej stron. Pokazali także, jak za pomocą języków programowania można przygotować graf powiązań słów kluczowych. Na przykładzie market place modowego – Robert przedstawił efekty działań opartych o taką analizę danych. Poruszany był także temat czasu w kontekście efektów SEO. Na podstawie danych, jakie przetwarzane są w Senuto – Damian z Robertem przedstawili, że każda branża różni się nie tylko rodzajem działań przynoszących efekty, ale i czasem, po którym się one pojawiają.

Nagranie video z wystąpienia Roberta i Damiana – możecie obejrzeć na kanale YT Senuto:

 

 

Wydarzenie SEO BARCAMP #2 było idealnym miejscem, by posłuchać ciekawych prelekcji oraz okazją do rozmowy i podzielania się doświadczeniami z działań SEO. Gratulacje dla organizatorów wydarzenia i czekamy na kolejną edycję 🙂

 

Źródło zdjęć:  Fanpage Linkhouse

Marek Stokowski
Były pracownik na stanowisku SEO Specialist w DevaGroup, odpowiedzialny za prowadzenie kampanii SEO oraz wykonywanie rozbudowanych audytów SEO. Prywatnie motocyklista i wielbiciel psów rasy Alaskan Malamute.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (14 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry