Relacja z SEMKRK#1

Damian Szot
Damian Szot
Archiwum 03.2016
 
Relacja z SEMKRK#1

Relacja z
SEMKRK#1

Nie było do tej pory tajemnicą, że w Krakowie brakuje spotkań dla specjalistów zajmujących się reklamą w internecie. Poważne wydarzenia branżowe odbywają się najczęściej w Warszawie, Poznaniu lub Wrocławiu. Tym bardziej ucieszyła nas wiadomość, że Deva Group postanowiła zorganizować pierwszy semKRK, czyli spotkanie zapaleńców SEM, którzy na co dzień zajmują się rozwijaniem biznesów swoich klientów. Nie mogło nas tam zabraknąć!

SEMKRK#1 miało miejsce 16 marca o godz. 19 i pomimo późnej pory w samym środku tygodnia zgromadziło w Pauza In Garden na ul. Rajskiej prawdziwe rzesze SEMowców. Zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów, co otwarcie przyznał właściciel Deva Group, Krzysztof Marzec.

semkrk.frekwencja

Jako pierwszy na scenę wyszedł Tomasz Trzósło, właściciel agencji ROI Experts, który opowiedział zgromadzonym o zaletach korzystania z Google Tag Managera. Jak podkreślał, to często niedoceniane narzędzie potrafi zaoszczędzić nam około 90% czasu spędzanego nad zarządzaniem kodami do analityki internetowej. Prezentacja była podzielona na 3 bloki: działania banalne, działania niezupełnie banalne i działania zupełnie niebanalne. Taki układ zagadnień sprzyjał zarówno niewtajemniczonym w tajniki GTM, jak również tym, którzy pracują z tym narzędziem na co dzień.

semkrk.tomek

Kolejna prezentacja dotyczyła wykorzystywania zgromadzonych danych z marketing automation, a jej autorem był Łukasz Haładus z firmy Benhauer. Zgromadzeni wysłuchali opowieści o działalności firmy i jej aspiracjach do odegrania kluczowej roli w postępującej automatyzacji marketingu. Nie zabrakło objaśnień, czym tak naprawdę jest to zjawisko i jak powinniśmy się do niego dostosować.

semkrk.haldus

Kolejnym prelegentem był Damian Sałkowski z SENUTO, który podjął się trudnego zadania określenia, jak będą wyglądały wyniki wyszukiwania do końca 2016 roku. Prezentacja była bogata w przykłady snippetów, które stopniowo przejmują znaczącą część miejsca w wynikach wyszukiwania. Wszystko zostało poparte statystykami oraz opatrzone komentarzem, z którego wyłoniła się wizja prawdziwej internetowej rewolucji szykowanej przez Google.

semkrk.salkowski

Po chwili przerwy na napoje i przekąski wróciliśmy do zagadnień merytorycznych. Na wysokości zadania stanął Łukasz Kozłowski z DreamCommerce, który wyjawił zgromadzonym 6 funkcji Google AdWords, z których nie korzystamy, pomimo że mogą usprawnić naszą pracę. Prezentującemu należy oddać, że tytuł jego wystąpienia nie był wcale na wyrost, ponieważ wiele osób na co dzień zajmujących się AdWords z zaciekawieniem słuchało o pomijanych funkcjonalnościach tego narzędzia.

semkrk.kozlowski

Ostatni na scenę wszedł Tomasz Stopka, właściciel agencji SEMURAI, który podpowiadał, jak powinno wyglądać linkowanie wewnętrzne na stronach www. Nie zabrakło akcentów humorystycznych, na które pozwolił sobie prezentujący, co pozytywnie wpłynęło na zainteresowanie zgromadzonych o tak późnej godzinie. Padło wiele wartościowych rad, jak postępować w przypadku linkowania wewnętrznego tak, aby faktycznie wyżej wyświetlać się w wynikach wyszukiwania, a przede wszystkim aby samemu sobie nie zaszkodzić.       

semkrk.stopka

Wydarzenie z całą pewnością można uznać za organizacyjny sukces. Okazało się, że Kraków aż pali się do rozmów o SEM, a co najważniejsze – poziom tych rozmów napawa optymizmem. Wiele wskazuje na to, że ten optymizm doprowadzi do kolejnych edycji semKRK, które w założeniu mają odbywać się cyklicznie co kwartał. Trzymamy kciuki!

Autorem zdjęć jest Damian Kałwa. Zostały one udostępnione na potrzeby niniejszej relacji za zgodą organizatora, firmy Deva Group.

Damian Szot
Były pracownik (ROI Experts) na stanowiskuSEM Specialist.. Certyfikowany Ekspert Internetowych Rewolucji Google, w ROI Experts od 2015 roku. W zespole odpowiedzialny za AdWords, Data Studio, analitykę i e-mail marketing. Fascynuje go punkt styku prawa i nowych technologii, dlatego obronił pracę "Znak towarowy jako słowo kluczowe w Google AdWords". Poza biurem niespełniony sportowiec - biega za piłką, jeździ na nartach i ściga się na rowerze.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (5 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry