SEOpress – sierpień 2023

SEOpress – sierpień 2023

SEOpress
- sierpień 2023

Wraz z końcem wakacji Google zafundował specjalistom SEO kolejną aktualizację algorytmu – August Core Update. Koniecznie sprawdź, jak wpłynął na Twoją stronę!

Oprócz tego warto przeczytać jakie zmiany czekają nas w wyświetlaniu wyników rozszerzonych FAQ i instrukcji, jakie pliki mogą trafić do indeksu Google i dlaczego techniczne SEO nadal jest istotne. Zapraszamy do lektury!

W celu poprawy przejrzystości wyników wyszukiwania Google ogranicza wyświetlanie wyników rozszerzonych typu FAQ. Od sierpnia będą wyświetlane tylko wiarygodne witryny instytucji państwowych i organizacji zdrowia publicznego. W przypadku pozostałych stron wyniki nie będą wyświetlane tak regularnie jak dotychczas. Druga zmiana w SERPach dotyczy wyników rozszerzonych typu Instrukcje, które od teraz będą wyświetlać się tylko na desktopie. Ze względu na mobile first index należy wdrożyć znaczniki na wersji mobilnej, aby wyświetlały się one na komputerach. Wraz ze zmianami w wynikach wyszukiwania poprawie ulegną także odpowiednie raporty w Google Search Console.
22 sierpnia Google ogłosiło kolejny update rdzenia algorytmu - August 2023 Core Update. Jak zwykle w przypadku tego typu aktualizacji Google nie zaleza gwałtowych poprawek na stronie w przypadku spadku w wynikach wyszukiwania. Jak jest w przypadku Waszych stron? Wszystko na zielono, czy wykresy poleciały w dół?
Na blogu wyszukiwarki Google pojawił się rozbudowany artykuł, który ma za zadanie wyjaśniać użytkownikom rodzaje błędów, które mogą dotykać naszych stron internetowych. Wpis ten ma za zadanie pomóc osobom, które nie są pewne tego, czy i jakie błędy trapią ich witryny. Autor wpisu skupił się na czterech grupach błędów, gdzie wyróżnił: błędy DNS, sieciowe, serwerowe oraz klienta. Artykuł został okraszony dobrze obrazującymi poszczególne błędy, grafikami.
W dokumencie dotyczącym typów indeksowanych plików Google dodało Plik rozdzielony przecinkami, czyli CSV. Zmiana została potwierdzona przez Johna Muellera. Co to oznacza? Google od teraz jest w stanie pokazywać w wynikach wyszukiwania pliki CSV, które odpowiadają zapytaniom. Jeżeli nie chcesz, aby twoje pliki znalazły się w wyszukiwarce, zablokuj ich indeksację.
Wyszukiwarka lotów w Google została zaktualizowana o historyczne dane dotyczące ceny. Dzięki temu otrzymujemy informację kiedy najlepiej zarezerwować lot - możliwe jak najszybciej czy wręcz przeciwnie - bliżej daty odlotu. Dodatkowo, Google wprowadza odznakę gwarancji ceny dla lotów, co do których jest pewność, że ich cena się nie zwiększy. Kolejnym ułatwieniem jest możliwość ustawienia alertów, które poinformują, gdy cena lotu się zmieni.
Wzrost popularności AI jest stale zauważalny. Również Google postanowił wprowadzić tego typu usługę, której działanie możemy już obserwować od pewnego czasu. Od teraz Google Search Generative Experience zostało rozszerzone o możliwość wyświetlania linków do wybranych podstron. Na ten moment opcja ta jest testowana i pojawia się sporadycznie, jednak może pokazać nam kierunek, w którym Google zamierza rozwijać usługi bazujące na AI.
Według popularnej w świecie SEO postaci, jaką bez wątpienia jest John Mueller techniczne aspekty stron internetowych wcale nie tracą na znaczeniu. Od pewnego czasu w branży pojawiają się głosy, że kwestie rozwiązań technicznych na stronach internetowych nie są już brane pod uwagę przez Google, tak mocno jak miało to miejsce kiedyś. Mueller w bardzo prostych słowach jednak rozwiewa te wątpliwości i uważa, że ​​elementy techniczne pozostają kluczowe pomimo zmian w dokumentacji.
Leszek Urban
Senior SEO Specialist. W DevaGroup odpowiada za prowadzenie kampanii SEO, przeprowadzanie audytów, optymalizację stron internetowych klientów oraz ich weryfikację pod kątem najnowszych trendów. Prywatnie pasjonat motoryzacji, nowych technologii, muzyki, podróży oraz piłki nożnej.

Alicja Stojek-Szewczuk
SEO Specialist. W DevaGroup zajmuje się pozycjonowaniem i optymalizacją stron internetowych klientów. Prywatnie miłośniczka dobrych książek i jogi.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (6 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry