SeoStories – podsumowanie tygodnia

Marta Nasiadka
Marta Nasiadka
Archiwum 10.2012
 

Minionym tydzień nie przyniósł radykalnych zmian, w które owocował pierwszy tydzień października, ale publicyści i redaktorzy zajmujący się tematyką SEM nie spoczęli na laurach. Pojawiło się kilka ciekawych artykułów, do których odsyłamy w naszym cotygodniowym podsumowaniu.

 

 

 

 

Sześć błędów w pozycjonowaniu to temat artykułu na blueglass.com. Zawiera kilka ciekawych wskazówek i pomysłów, które pozwolą uniknąć podstawowych błędów pozyskiwania linków w tych ciężkich czasach dla SEO.

Jak wykorzystać wielojęzyczność stron internetowych i mediów społecznościowych w SEO podpowiada SEJ. Artykuł to bogate źródło statystyk odnośnie liczby użytkowników sieci, mówiących w różnych językach i kilka ciekawych pomysłów na pozyskanie linków naturalnych.

 

Dlaczego Page Rank nie odgrywa roli w pozycjonowaniu, a także co jeszcze nie ma znaczenia dla pozycji strony internetowej w Google dowiemy się po przeczytaniu artykułu z Serch Engine Watch. Mimo wszystko warto trzymać rękę na pulsie i być na bieżąco ze zmianami PR naszej witryny internetowej, co będzie możliwe dzięki narzędziu, które ma udostępnić autor bloga Hobo.

 

Czas, jaki użytkownicy spędzają na oglądaniu filmu w YouTube, jest czynnikiem rankingowym. Możemy go śledzić i optymalizować dzięki raportom filmów YouTube.

 

Kolejna badania dotyczące klikalności wyników wyszukiwania, potwierdzają, że warto powalczyć o pierwszą pozycję w SERPie.

 

Dużo ciekawych webinarów dotyczących problematyki AdWords znajdziemy na blogu Google AdWords dla agencji.

 

Dyskusje na temat ostatnich zmian algorytmu nie ustają, o czym świadczy ciekawy, artykuł Tomasz Stopki opublikowany na stronie Antyweb.

Marta Nasiadka
Były pracownik na stanowisku Senior SEM Specialist w agencji DevaGroup. Certyfikowana Specjalistka Google Ads i Analytics. W tematyce Google AdWords porusza się jak ryba w wodzie. Subskrybując ponad setkę blogów SEM, jest w samym centrum wiadomości z branży.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (1 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry