Facebook Chat w przeglądarce Firefox

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 05.2013
 

Większości z nas wydaje się, że zna Facebooka od podszewki. Okazuje się jednak, że portal, na wzór rozbudowanego labiryntu, ma swoje tajemnice i zakamarki. Dzisiaj podpowiadamy o jednej sztuczce, która może pomóc odnaleźć się w tych krętych, internetowych korytarzach. Jak korzystać z Facebook Chata po opuszczeniu Facebooka, używając równocześnie innych stron internetowych? Zapraszamy do lektury.

Pierwsza sztuczka będzie przydatna zwłaszcza dla tych, którzy lubią korzystać z chata na Facebooku. Jeżeli dodatkowo dysponujecie przeglądarką Firefox, możecie w łatwy sposób równocześnie przeglądać strony i korzystać z chata. Jak to zrobić? Wystarczy odpowiednio skonfigurować ustawienia tak, by chat znalazł się w bocznym pasku przeglądarki.

1. U góry przeglądarki wybieramy Zakładki i z rozwijanego menu opcję Wyświetl wszystkie zakładki.

2. W okienku, które nam się ukaże, wybieramy po lewej stronie Pasek zakładek. Klikamy na Pasek zakładek prawym klawiszem myszy. Z rozwijanego menu wybieramy Nowa zakładka.

3. Wyświetli nam się okienko Nowa zakładka. Uzupełniamy w nim wszystkie pola, wpisując w polu Adres następujący link:

Nazwa: Facebook Chat

Adres: http://www.facebook.com/presence/popout.php

4. Przed nami ostatni krok. U góry przeglądarki wybieramy Widok, następnie Panel boczny i Zakładki.

5. Z listy, która się rozwinie wybieramy zakładkę Facebook Chat. Włącza nam się taki widok, jak poniżej. Aby poszerzyć okienko, możemy najechać na brzeg szarego paska (znajduje się wzdłuż prawego boku poniższego obrazka) i kiedy pojawi się podwójna strzałka, przeciągnąć go w prawo.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry