Facebook poinformuje Twoich bliskich, czy jesteś bezpieczny

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 10.2014
 

W czasie klęsk żywiołowych lub kryzysów rodziny zaniepokojone o swoich bliskich, często sprawdzają ich statusy na Facebooku, by zobaczyć, kiedy ostatnio byli aktywni lub dowiedzieć się, czy wszystko u nich w porządku. Facebook wychodząc na przeciw tym potrzebom, stworzył proste narzędzie, za pomocą którego w łatwy sposób możemy powiedzieć naszym bliskim, że jesteśmy bezpieczni. Narzędzie nosi nazwę Kontroli Bezpieczeństwa i umożliwia kilka funkcji.

Pierwszą z nich jest poinformowanie przyjaciół i rodziny, że jesteśmy bezpieczni, możemy także sprawdzić, kto znajduje się w obszarze zagrożonym oraz oznaczyć znajomych, którzy są bezpieczni. Jak to działa? Kiedy narzędzie będzie aktywne po klęsce żywiołowej, a Ty znajdziesz się na zagrożonym terytorium, Facebook wyśle do Ciebie zapytanie, czy jesteś bezpieczny.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry