Kolejna złośliwa aplikacja

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 05.2010

Na Facebooku pojawiła się kolejna złośliwa aplikacja o nazwie: „SEE VVHO HAS VIEVVED YOU”, która jak wcześniejsze szkodliwe programy szybko wykorzystuje łatwowiernych użytkowników serwisu.
Mimo że serwis Facebook próbował zablokować tą aplikację, to i tak nadal spam się szybko rozprzestrzenia. Zapewne szkodliwy program posiada jeszcze jakieś strony czy też aplikacje , które pasożytują na listach znajomych. Strona o nazwie „SEE VVHO HAS VIEVVED YOU” osiągnęła ponad 40 tysięcy userów, których liczba wzrasta nawet o tysiąc na minutę.

Jak to działa?

1) Akceptujesz sugestię przyjaciół

2) Strona namawia Cię do użycia kodu javascript , a dokładniej wklejenia go do paska URL strony i wciśnięcia klawisza ENTER

3) Wyskakuje okienko w którym należy wskazać przyjaciół, których chcesz zaprosić. Jeśli wciśniesz NONE lub CANCEL to Twoim przyjaciołom zostanie wysłane zaproszenie do tej aplikacji. Jeśli nie wciśniesz czegokolwiek wystarczająco szybko, to Twoi znajomi będą otrzymywać ciągle zaproszenia.

4) Ostatni ekran aplikacji jest najbardziej szkodliwy „Would tou like to share with your friends?”. Nawet jeśli wciśniesz NO i tak każdy przyjaciel otrzyma zaproszenie.

Nasze rady w tego typu przypadkach.

1. Po pierwsze i najważniejsze, NIE WKLEJACIE ŻADNYCH RZECZY DO SWOJEGO PASKA URL, a w szczególności jakiegoś programistycznego kodu.
2. Starajcie zorientować się w porę, że dana aplikacja ma na celu szkodzić użytkownikom.

Justyna Mądro
Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Chcesz spróbować? ikona widgetu

Zadzwoń do eksperta Google Ads,
aby otrzymać

375 zł bonus na reklamę

bezpłatną analizę konta

wstępny plan strategii Google Ads

estymację kosztów i efektów

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991

Zadzwoń do eksperta
od pozycjonowania,
aby otrzymać

bezpłatną analizę potencjału

niezobowiązującą wycenę

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991

Zadzwoń do eksperta
od Facebook Ads,
aby otrzymać

bezpłatną analizę potencjału

niezobowiązującą wycenę

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991