Liczba wyświetleń filmu na Facebooku

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 10.2014
 

Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak ogromną siłę ma reklama telewizyjna. Z nieznanych produktów potrafi uczynić ikony popkultury, zwiększyć sprzedaż lub po prostu rozpoznawalność produktu. Nic więc dziwnego, że Facebook poszedł tą drogą i coraz bardziej angażuje się w rozwijanie reklam video, które widzimy w aktualnościach. Film przesłany bezpośrednio do Facebooka przez reklamodawców jest coraz ważniejszą częścią News Feeda, więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej ogląda je, udostępnia i komentuje.

Wzrost oglądalności video przekroczył 50% od maja do lipca tego roku, a od czerwca odnotowano średnio ponad 1 mld codziennych odsłon video na Facebooku. W ciągu minionego roku serwis podjął kilka ulepszeń, aby ułatwić użytkownikom odtwarzanie filmów. Jedną z nowości jest aktualizacja, która została ogłoszona w tym tygodniu. Po jej wprowadzeniu, internauci będą mogli zobaczyć, jak wiele odsłon wygenerowano dla konkretnego filmu. Odsłony zostaną pokazane na profilach publicznych ludzi i stron, aby pomóc innym odkrywać nowe, ciekawe informacje.

related

W zeszłym roku, filmy uruchamiały się dzięki funkcji auto-play, kiedy użytkownicy scrollowali swój News Feed. Aktualizacja była wdrażana powoli, dzięki czemu serwis mógł wysłuchać informacji zwrotnych i dokonać poprawek. Dziś  w USA i wielu krajach na całym świecie, internauci mogą oglądać filmy w wersji finalnej, po wprowadzonych poprawkach. Ustawienia Auto-play są łatwo konfigurowalny zarówno na urządzenia mobilnych, jak i w sieci.

Ranking filmów w News Feed poprawiono w czerwcu, aby zaprezentować więcej tych filmów, które są istotne i interesujące dla konkretnej osoby. Kolejną cechą, która jest obecnie testowana na urządzeniach mobilnych, to możliwość wyświetlania podobnych filmów do tego, który właśnie obejrzeliśmy.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (2 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry