Na Facebooku znajdzie Cię każdy

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 10.2013
 

Do tej pory Facebook umożliwiał użytkownikom zachowanie całkowitej anonimowości. Każda osoba, która nie chciała afiszować się ze swoim istnieniem na Facebooku, mogła ukryć profil przed ciekawskimi spojrzeniami znajomych i nieznajomych. Przy wybraniu odpowiednich ustawień, wyszukiwarka portalu nie wyświetlała naszego profilu. Teraz sytuacja ma się zmienić.

Serwis w ubiegłym roku usunął opcję umożliwiającą sprecyzowanie, kto może wyszukać nasz profil po wpisaniu naszego imienia i nazwiska w wyszukiwarkę. Z tej możliwości mogli korzystać tylko użytkownicy, którzy już wcześniej na nią się zdecydowali. Obecnie ustawienia będą powoli wyłączane także dla tych osób, które już z nich korzystały. Teraz widoczność naszych postów możemy edytować przy każdej publikacji, podobnie z każdą podejmowaną akcją.

Facebook tłumaczy, że te ustawienia były nieco archaiczną pozostałością po początkach działania serwisu i korzystał z nich tylko niewielki ułamek użytkowników.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry