Płatności w Google AdWords

Tomasz Trzósło
Tomasz Trzósło
Archiwum 06.2016
 
Płatności w Google AdWords

Płatności
w Google AdWords

W kwestiach związanych z reklamą w Google AdWords często pojawiają się wątpliwości, które bezpośrednio wiążą się konfiguracją płatności. Pokrótce więc omówimy i ten temat. Na samym wstępnie należy tu zaznaczyć jak bardzo istotne jest, żeby już od razu podczas tworzenia konta określić, w jaki sposób chcemy rozliczać się z Google. Jest to ważne, ponieważ później nie ma możliwości ani zmiany ustawienia z automatycznego na ręczne, ani też na odwrót.

Wybór formy płatności

Na poziomie konta mamy do wyboru dwie formy płatności – automatyczne i ręczne. W przypadku wyboru płatności automatycznych zadłużamy się w Google, a następnie po osiągnięciu danego limitu ściągana jest płatność z karty. Dostępne limity to: 200 zł, 800 zł, 1200 zł oraz 2000 zł lub płatność co 30 dni – w zależności od tego, co będzie szybciej. Limity te automatycznie zwiększają się po płatności, których to można dokonywać tylko przy pomocy karty kredytowej/debetowej. W przypadku wyboru płatności ręcznych najpierw wysyłamy pieniądze do Google, a nasz budżet zmniejszany jest po kliknięciach reklamy. Korzystając z tej opcji możemy płacić zarówno przy pomocy karty kredytowej/debetowej jak również po prostu zrobić zwykły przelew.

Ustawienia płatności

Aby skonfigurować ustawienia płatności należy kliknąć w górnym prawym rogu ekranu w ikonkę koła zębatego, a następnie w Płatności i Ustawienia płatności.

 

ustawienia płatności

Płatności przelewem bankowym

Decydując się na wybór płatności ręcznych, dokonywanych za pomocą przelewu, Google poda nam indywidualny numer konta, na który należy wpłacać pieniądze. Najczęściej po około 2-3 dniach roboczych wpłata przez nas dokonana zostaje zaksięgowana.

płatności przelewem bankowym

Płatności kartą kredytową/debetową

Wybierając płatność kartą kredytową/debetową minimalna kwota, którą musimy zapłacić wynosi 40 zł. Korzystając z tej opcji, w odróżnieniu od płatności przelewem bankowym, nasza wpłata zostaje najczęściej zaksięgowana automatycznie. W przypadku nowej karty może to jednak potrwać nawet do 24h.

płatności kartą kredytową/debetową

Wybierając opcję płatności automatycznych postępujemy oczywiście w analogiczny sposób. Więcej informacji na temat wyboru metody płatności można znaleźć tutaj.

Tomasz Trzósło
Sales and Google Ads Manager Zajmuje się analizą danych płynących z narzędzia Google Analytics. W branży e-commerce pracuje od 2008 roku. Prowadził agencję ROIExperts.pl. Szkolił m.in.: Ministerstwo Cyfryzacji RP czy Akademię Google Partners.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (5 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry