SEMówka #2.20– czyli co warto przeczytać

Marta Nasiadka
Marta Nasiadka
Archiwum 05.2017
 

 

Zapraszamy do sprawdzenia naszej subiektywnej listy najlepszych artykułów o tematyce SEM, SEO i Facebook z ostatnich tygodni. SEMówka prasówka, która zbiera dobre artykuły w jednym miejscu, większość z anglojęzycznych źródeł.

Pojawiły się nowe kolumny dotyczące Wyniku Jakości: Wynik Jakości (hist.), Trafność reklamy (hist.), Jakość strony docelowej (hist.) i Przewidywalny CTR (hist.). Dzięki nim możemy przeanalizować historyczny Wynik Jakości.
Chcesz maksymalnie uprościć i przyśpieszyć nazywanie reklam na Facebooku? Wykorzystaj domyślne kolumny w nazwie reklamy. To tylko jedna z czterech ciekawych funkcji opisanych w artykule, które usprawnią pracę każdego reklamodawcy.
Kolejna nowość na kontach zbliża się wielkimi krokami. Rozszerzenie promocji (AdWords Promotion Extensions) pojawi się na kontach AdWords na przełomie maja i czerwca.
Uwaga! Zmiany w ulepszonym CPC. Google będzie mogło podnieść stawkę CPC o więcej niż 30%, jeśli stwierdzi, że istnieje duża szansa na uzyskanie konwersji.
Google Analytics i Facebook – skąd rozbieżności w danych?

Nowy sposób prezentacji sugerowanych stawek w AdWords. Podpowiedzi stawek prezentują się świetnie. Warto korzystać w codziennej pracy!

 

Marta Nasiadka
Były pracownik na stanowisku Senior SEM Specialist w agencji DevaGroup. Certyfikowana Specjalistka Google Ads i Analytics. W tematyce Google AdWords porusza się jak ryba w wodzie. Subskrybując ponad setkę blogów SEM, jest w samym centrum wiadomości z branży.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (4 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry