Wakacyjne zmiany na Allegro

Katarzyna Meus
Katarzyna Meus
Archiwum 07.2020
 
Wakacyjne zmiany na Allegro

Zmiany na Allegro
9 lipca i 1 sierpnia 2020

Allegro po majowych zmianach nie zwalnia tempa. 9 lipca i 1 sierpnia wprowadza kolejne zmiany i nowości – każdy sprzedawca i kupujący musi sam się przekonać, czy są to dla niego zmiany na lepsze.

 

Zmiany od 9 lipca

Motoryzacja
Sprzedawcy pojazdów będą mogli wystawić swoje maszyny nie tylko na OtoMoto, ale także na Allegro Lokalnie. W zależności od wypełnienia określonego formularza produkt będzie wystawiany na różnych portalach. 

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/zmiany-na-allegro-w-najblizszych-miesiacach-oGxa697q3Sr

W motoryzacji przybędą trzy nowe kategorie ogłoszeń:

  • lite – trwające 1 dzień,
  • turbo – trwające 10 dni,
  • nitro – trwające 30 dni.

Będzie można także skorzystać z Pakietu Premium – odpowiednika dotychczasowego Wyróżnienia. 

Przyjemnym ułatwieniem dla sprzedającego będzie na pewno automatyczne wznawianie ogłoszeń pojazdów na Allegro Lokalnie – w zależności od wybranej kategorii, ogłoszenie, które nie zakończy się sprzedażą będzie automatycznie wznawiane po 1, 10 lub 30 dniach. 

 

Maseczki

Do tej pory maseczki ochronne można było znaleźć w dziale “Uroda”, “Zdrowie” (maseczki jednorazowe), “Kolekcje i Sztuka” (materiały do własnoręcznego uszycia), “Moda” oraz w podkategorii “Przebrania, Kostiumy, Maski”, które kojarzyły się raczej z maskami karnawałowymi. Allegro od 9 lipca wprowadza nową kategorię “Maseczki Bawełniane” zarówno w dziale Moda jak i Dziecko. Uporządkuje to z pewnością ogłoszenia porozrzucane po całym serwisie. 

 

Sekcja tło

Sprawdź naszą ofertę Allegro Ads


Zdjęcia

Zdjęcie w tle na Facebooku to standard. Teraz każdy sprzedawca będzie mógł je ustawić na swoim profilu na Allegro. Pozwoli to jeszcze lepiej przedstawić firmę oraz  przyciągnąć potencjalnych klientów. Jeżeli sprzedajesz oświetlenie, będziesz mógł zamieścić walory świetlne swojego produktu już na miniaturce – serwis umożliwia rezygnację z domyślnego białego tła w kategoriach:

  • oświetlenie choinkowe,
  • oświetlenie świąteczne zewnętrzne,
  • iluminacje świąteczne – ta kategoria zostanie dodana na początku lipca.

Dostawy 

Cennik zostanie doprecyzowany, zostaną dodane dwie nowe usługi: wysyłka paczki dłużycowej, której długość przekracza 2,5 m. Każdy rozpoczęty metr zostanie naliczony jak 100 kg wagi paczki.

Za 6,49 zł brutto będzie można zwrócić Allegro Przesyłkę Poleconą w przypadku braku możliwości doręczenia.

  

Dobra i zła wiadomość

Dobra wiadomość dla lokalnych filantropów jest taka, że Allegro umożliwia tworzenie Zbiórek na Allegro Lokalnie. Zysk ze sprzedanych produktów będzie można przeznaczyć na istotny lokalnie cel.  Ze zbiórek wykluczonych zostanie jednak kilka kategorii, takich jak: samochody, medycyna naturalna czy ASG.
Mamy też niestety smutną wiadomość dla koneserów win – Allegro usuwa możliwość sprzedaży napojów alkoholowych – kategoria “wino” zostanie usunięta, a podkategoria “wino bezalkoholowe” stanie się samodzielną kategorią.

 

Zmiany od 1 sierpnia

Obowiązek łączenia ofert

Od 1 sierpnia sprzedający w kategoriach: Elektronika, Uroda, Kultura i Rozrywka będą musieli mieć aktywnych 1% ofert połączonych z produktem.
Dzięki tej czynności – nazywanej produktyzacją sprzedający szybciej i łatwiej wystawi oferty – będą mogły być jeszcze lepiej dopasowane do oczekiwań i potrzeb klientów.
Na początku lipca Allegro udostępni narzędzia sprzedającym, które pozwolą sprawdzić jaki procent ich ofert jest połączonych z każdym z powyższych działów.

 

Jak podaje Allegro, powyższe zmiany mają na celu usprawnienie prowadzenia biznesu online, stworzenie jeszcze bardziej profesjonalnego miejsca do sprzedaży internetowej  oraz zwiększenie ruchu w serwisie. Po więcej szczegółów zapraszamy TUTAJ.

Katarzyna Meus
Były pracownik na stanowisku Marketing Specialist w agencji DevaGroup. Zajmuje się social mediami oraz contentem. Jej grafomańskie oblicze wyszło na jaw już w wieku 10 lat - albo i wcześniej. W wolnych chwilach uczy się języka portugalskiego i podróżuje - obecnie palcem po mapie.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (8 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry