Wyciekły dane 6 mln osób

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 06.2013
 

Facebook miał niedawno dość dużą wpadkę wizerunkową, spowodowaną przez wyciek danych użytkowników. Serwis przechowuje informacje o swoich użytkownikach – ich adresy e-mail, numery telefonów, które umożliwiają synchronizację zewnętrznych list kontaktów z profilami. Dane znajdujące się na 6 mln kont wyciekły do sieci.

Serwis zapewnia, że konsekwencje tej pomyłki nie będą znaczące, ponieważ dane zostały ujawnione znajomym użytkowników, którzy prawdopodobnie i tak mogli je wcześniej znać. Awarię spowodowała usterka funkcji archiwizowania danych. Facebook umożliwia dostęp do informacji zawartych w swoim koncie, takich jak zdjęcia, rozmowy na czacie czy lista znajomych. Usterka spowodowała dołączenie do tej listy adresów e-mail oraz numerów telefonów.

Facebook zapewnia, że awaria została już naprawiona i funkcja archiwizowania danych działa poprawnie.

Justyna Mądro
Były pracownik na stanowisku Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży. Aktualnie: Menedżer ds. marketingu e-commerce w Multibrand Decofire.pl.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (oceń)
Loading...
Przewiń do góry