Zobacz, dlaczego remarketing jest wyjątkowo ważny w sezonie świątecznym

Krzysztof Marzec
Krzysztof Marzec
Archiwum 11.2015
 

W ostatnich miesiącach roku Google szczególnie mocno podkreśla remarketing, jako to narzędzie, które może znacznie podnieść poziom konwersji.

Badania Google Analytics z września 2015 (określone nad wyraz enigmatycznie na blogu AdWords) pokazują podobno dużo mniejszy czas poświęcany na sesje zakupowe w sezonie świątecznym. Mocno bym w to wątpił, gdyby nie własne dane kilku większych e-commerce. Przy rosnącej liczbie sesji można się spodziewać czasu sesji krótszego o 5-15%.

Stąd w tym okresie warto pamiętać szczególnie o:

  1. Możliwości kierowania remarketingu na wyszukiwarkę w tym dla reklam PLA.
  2. Możliwości dywersyfikacji remerketingu na osoby, które na przykład były na stronie minimum 3 minuty, widziały konkretne produkty lub porzuciły koszyk.
  3. Możliwości i konieczności dywersyfikacji treści remarketingowych – od promocji po podkreślanie zalet zakupu właśnie w naszym sklepie.
  4. Remarketingu wideo w YouTube.
  5. Remarketingu dynamicznym dla feedów zakupowych z Google Merchant Center.

Remarketing może być niezwykle skutecznym wsparciem kampanii. Dobrze zastosowany pokazał nam już nie raz możliwość dwukrotnego zwiększenia konwersji z podobnego wolumenu ruchu. Nie musi też irytować, pamiętajmy o opcji ograniczania wyświetleń. Jeśli sprawdza się remarketing w wyszukiwarce Google oraz GDN warto potestować również retargeting na Facebooku.

X Kongres Online Marketing

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o remarketingu to serdecznie zapraszam na X Kongres Online Marketingu, gdzie 20.11.2015 wygłoszę krótką prelekcję na temat „10 pomysłów, dzięki którym Twój remarketing osiągnie lepsze wyniki”. Więcej na kongres-online.pl.

Krzysztof Marzec
CEO, Co-Founder. Specjalista SEM, Certyfikowany Trener Google Ads oraz Certyfikowany Specjalista Ads i Analytics. Przygodę z SEO zaczął w 2005 roku. Kieruje DevaGroup, stworzył i był wieloletnim szefem działu SEO Interia.pl. Prowadzi szkolenia i wykłady m.in. w Akademii Google Partners czy na Uniwersytecie Jagiellońskim. W wolnych chwilach.. moment, mam 3-kę małych dzieci, nie mam wolnych chwil. Czemu piszę tę notkę w 3ciej osobie? Ktoś to w ogóle czyta?...

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (5 głosów, średnia: 4,20 / 5)
Loading...
Przewiń do góry