Czy animowane reklamy osiągają lepsze wyniki?

Krzysztof Marzec
Krzysztof Marzec
Archiwum 05.2020
 
Czy animowane reklamy osiągają lepsze wyniki?

Czy animowane reklamy
osiągają lepsze wyniki?

Lepsze wyniki animowanych reklam

Reklamy animowane dają lepsze wyniki pod kątem CTR ale również pozwalają przekazać więcej treści. Sieć reklamowa Google to miejsce mało przewidywalne pod kątem kontekstu wyświetlenia reklamy. Jeśli dodamy do tego ślepotę banerową to będzie jasne, że reklama musi się wyróżniać aby przyciągnąć uwagę użytkownika. Zarówno w Google Ads jak i Facebook Ads reklama, która się rusza ma na to większą szansę niż statyczna kreacja. Dodatkowo to my panujemy nad przekazem i jego kolejnością. To co osiągnęliśmy w serii kilku kreacji statycznych możemy osiągnąć za pomocą jednej animowanej. Warto zwrócić uwagę również na fakt, że w takich kreacjach równie łatwo jak w statycznych prowadzić testy A/B dotyczące treści czy wezwania do działania. Dla firmy przygotowującej reklamę animowaną zmiana napisu jest podobnie prosta jak edycja pliku tekstowego. Dlatego również tu możemy rotować reklamy w celu wyłapania najlepiej konwertujących i najlepiej klikalnych.

Podsumowując, reklamy animowane mają większą szansę na:

  • Większa zauważalnośc reklam,
  • Wyższe CTR (klikalność),
  • Przekazanie większej ilości informacji.

 

Przykłady naszych reklam animowanych

[divider height=”30″]

Sprawdź nasze banery reklamowe

Tworzenie reklam HTML5

Proces tworzenia reklam HTML5 przeprowadzamy w oparciu o najbardziej sprawdzone technologie: Adobe Photoshop oraz program Google Web Designer. Program pozwala na tworzenie animacji oraz łączenie elementów graficznych w spójną całość. Dodatkowo umieszczanie napisów jako renderowany w przeglądarce kod HTML zamiast postaci graficznej, zwiększa ich czytelność i estetykę.

 

Reklamy AMP HTML

Reklamy tworzone przy użyciu technologii AMP (Accelerated Mobile Pages) Google opisuje jako szybsze, lżejsze i bezpieczniejsze niż zwykłe reklamy. Główny minus to fakt, że AMP ma pewne ograniczenia i reklamy nie mogą wykorzystać w pełni możliwości Google Web Designera. Zalety tych reklam, technologia i dostępność przeważają jednak, szczególnie jeśli odbiorcą jest użytkownik mobilny.

 

Jak zobaczyć reklamy konkurencji?

W DevaGroup korzystamy z kilku sprawdzonych źródeł inspiracji: doświadczenia grafików, konkurencji oraz gotowych banków animacji. Korzystanie z agencyjnych licencji pozwala nam na niski koszt dla klienta końcowego ale również na bardzo wygodne wybieranie stylu czy wzoru reklam przez klienta. Kreacje konkurencji oraz wiodących marek podglądamy natomiast m.in. za pomocą narzędzia Semrush oraz MOAT. Semrush pozwala na analizę konkretnych reklam displayowych oraz tekstowych z danej domeny. Co ciekawe narzędzie pozwala również na przeglądanie reklam Shopping Ads.

 

Źródło: SEMrush

Źródło: SEMrush

Wymagania Google

Aby stosować reklamy HTML5 Twoje konto musi działać dłużej niż 90 dni, wydać od założenia ponad 9000 USD oraz mieć dobrą historię zgodności z polityką Google. Jeśli nie spełniasz tych wymagań pozostaje korzystanie z reklam AMPHTML. W Google animacja musi trwać nie dłużej niż 30 sekund. Animowane gify muszą być wolniejsze niż 5 ramek na sekundę. Jeśli wyświetlasz animację w pętli, pamiętaj aby całość skończyła się po 30 sekundach.

 

Sprawdź nasze banery reklamowe

 

Krzysztof Marzec
CEO, Co-Founder. Specjalista SEM, Certyfikowany Trener Google Ads oraz Certyfikowany Specjalista Ads i Analytics. Przygodę z SEO zaczął w 2005 roku. Kieruje DevaGroup, stworzył i był wieloletnim szefem działu SEO Interia.pl. Prowadzi szkolenia i wykłady m.in. w Akademii Google Partners czy na Uniwersytecie Jagiellońskim. W wolnych chwilach.. moment, mam 3-kę małych dzieci, nie mam wolnych chwil. Czemu piszę tę notkę w 3ciej osobie? Ktoś to w ogóle czyta?...

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (7 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry