DevaGroup z wyróżnieniem Mobile Trends Awards

Justyna Mądro
Justyna Mądro
Archiwum 03.2019
mobile-trends-awards-nagrody2

Wyróżnienie Mobile Trends Awards


w kategorii Marketing

7 marca 2019 r. w Starej Zajezdni w Krakowie odbyła się gala Mobile Trends Awards. To jedna z najważniejszych nagród w branży mobilnej. Jest nam tym bardziej miło, że w tym roku kapituła konkursowa, składająca się ze specjalistów w dziedzinie mobile, przyznała wyróżnienie naszej kampanii promocyjnej, którą realizowaliśmy dla firmy Airly.

Polska od jakiegoś czasu zmaga się z problemem zanieczyszczenia powietrza. Airly jest polską aplikacją pomagającą w monitorowaniu jakości powietrza. Stopień zanieczyszczenia powietrza wyświetlany jest na mapie, dzięki czemu użytkownik może zobaczyć bardzo szczegółowy obraz sytuacji w swoim miejscu zamieszkania oraz okolicy. Naszym zadaniem było wypromowanie w sieci strony Airly oraz aplikacji webowej poprzez działania SEO. Działania pokazują, że nawet z ograniczonym budżetem można osiągnąć bardzo dobre wyniki i zwiększyć liczbę pobrań aplikacji oraz wejść na stronę.

Nasze działania obejmowały m.in. tworzenie treści w postaci artykułów na blog firmowy Airly – wszystkie artykuły powstały w oparciu o analizę słów kluczowych z wykorzystaniem takich narzędzi jak Senuto, Semstorm i AnswerThePublic, co miało na celu dopasowanie najlepszych słów kluczowych z dużym potencjałem do budowania widoczności w wyszukiwarce Google. Miesięcznie na blog Airly trafiały 3 zoptymalizowane artykuły. Prowadzone przez nas działania Content Marketingowe miały na celu zarówno wsparcie pozycjonowania serwisu Airly, jak i wypromowanie aplikacji wśród potencjalnych użytkowników. Serwisy na których publikowano artykuły sponsorowane z linkiem wybierane były w oparciu o ich statystyki SEO, statystyki oglądalności oraz lokalizację (wybierane były serwisy lokalne z regionów, które borykały się ze smogiem).

W ramach kampanii tworzyliśmy także zalecenia optymalizacyjne pod kątem wyszukiwarek dla serwisu i aplikacji mapy Airly. W 2018 roku wyszukiwarka Google wdrożyła aktualizację “Mobile First-Index”, co spowodowało, że aktualnie priorytetem jest optymalizacja pod kątem urządzeń mobilnych. Wprowadzenie naszych poprawek zapewniło dostęp do zawartości strony i jej  poprawną interpretację przez roboty wyszukiwarek, co wraz z pozostałymi działaniami pozwoliło na osiągnięcie bardzo dobry efektów, które doceniło jury.

 

mobile-trends-awards

 

mobile-trends-awards-devagroup2

mobile-trends-awards-devagroup

Nominowani we wszystkich kategoriach: https://mobiletrendsawards.pl/mta/glosowanie

Justyna Mądro
Marketing Manager w agencji DevaGroup. Interesuje się szeroko pojętym digital marketingiem, ze szczególnym uwzględnieniem reklam Facebook Ads. Prywatnie jest kolekcjonerką płyt winylowych i miłośniczką reportaży.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (11 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Chcesz spróbować? ikona widgetu

Zadzwoń do eksperta Google Ads,
aby otrzymać

375 zł bonus na reklamę

bezpłatną analizę konta

wstępny plan strategii Google Ads

estymację kosztów i efektów

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991

Zadzwoń do eksperta
od pozycjonowania,
aby otrzymać

bezpłatną analizę potencjału

niezobowiązującą wycenę

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991

Zadzwoń do eksperta
od Facebook Ads,
aby otrzymać

bezpłatną analizę potencjału

niezobowiązującą wycenę

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991