Dlaczego nie widzę swojej reklamy?

Dorota Kika
Dorota Kika
Archiwum 07.2019
 
Dlaczego nie widzę swojej reklamy?

Dlaczego nie widzę
swojej reklamy?

Jeśli prowadzisz kampanię reklamową w Google Ads, w wyszukiwarce lub Sieci Reklamowej Google, czasem chciałbyś zobaczyć jak wyglądają Twoje reklamy. Jeśli jesteś klientem agencji, to chciałbyś sprawdzić, czy Twoje reklamy wyświetlają się tak, jak umówiłeś się z obsługującą Cię firmą.

Najlepszym sposobem na sprawdzanie swoich reklam jest Narzędzie Podglądu Reklamy dostępne w panelu Google Ads. Do reklam w Sieci Reklamowej niestety takiego narzędzia nie ma.
W Narzędziu Podglądu Reklamy widzimy, czy na dane zapytanie nasza reklama pojawia się w wyszukiwarce. Jeśli się nie pojawia często dostajemy informację dlaczego tak jest.
Jednak nie każdy reklamodawca i nie każdy klient sprawdza swoje reklamy w tym narzędziu. Częściej klienci wpisują swoje słowa kluczowe do wyszukiwarki. Jeśli nie widzą reklamy, chcą wiedzieć dlaczego. Powodów jest mnóstwo. Podobnie w przypadku reklam w Sieci Reklamowej Google. Sporo klientów zakłada, że jeśli ma kampanię w GDN to zobaczy swoje reklamy. Nie zawsze tak się dzieje. Tutaj powodów również jest mnóstwo.
Wszystkie typy kampanii – w wyszukiwarce, produktowe, w sieci reklamowej, remarketingowe, na You Tube czy w Gmail mają swoje specyficzne ustawienia i kierowanie. Wszystkie z różnych powodów mogą się nie wyświetlać. O prawie wszystkich tych powodach przeczytasz w serii poniższych artykułów:

Dlaczego nie widzę swojej reklamy w wyszukiwarce?
Dlaczego nie widzę swojej reklamy w Sieci Reklamowej Google?
Dlaczego nie widzę swojej reklamy produktowej?
Dlaczego nie widzę swojej reklamy na YouTube?

Dorota Kika
Senior SEM Expert. Certyfikowana Specjalistka Google Ads i Google Analytics. Autorka wielu artykułów dla największych branżowych wydawnictw w Polsce. Na co dzień prowadzi, tworzy i optymalizuje kampanie w Google Ads oraz zajmuje się wdrożeniami Google Tag Manager i analityką internetową. Prywatnie fanka literatury fantasy, która lubi uciec w Bieszczady.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (5 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry