Google AdWords Customer Match

Krzysztof Marzec
Krzysztof Marzec
Archiwum 09.2015
 

Stało się to, na co wielu czekało – podczas Advetising Week Google zapowiedział nową usługę – Customer Match. W wielkim skrócie, usługa umożliwi przesłanie do Google baz maili aby lepiej celować  reklamami. Customer Match pozwala załadować listę adresów e-mail, które można dopasować do  użytkownikom zalogowanych Google, nie naruszając ich prywatności. Stąd można już planować i budować kampanie i reklamy zaprojektowane specjalnie w celu dotarcia do odbiorców.


1Korzystając z nowego narzędzia będzie można generować podobnych odbiorców aby dotrzeć do nowych klientów w YouTube czy Gmail. System zapowiada możliwości kierowania właśnie po podobnych cookies do tych, którzy zostali wcześniej zebrani w ramach konkretnej akcji na stronie. Widzimy tu zastosowanie techniki podobnej do podobnych cookies w remarketingu, w tym wypadku jednak pojawia się mocno zaznaczony akcent adresu e-mail.

Cytując bezpośrednio Google:

„Możesz utworzyć listę adresów e-mail klientów, by wyświetlać reklamy w wyszukiwarce Google, Gmailu lub YouTube klientom, którzy podali Ci swoje adresy e-mail. W tym artykule dowiesz się, co zrobić, by utworzyć listy adresów i zarządzać nimi, a także jakie trzeba spełnić wymagania.”

Na uwagę zasługuje również fragment: „Podobni odbiorcy, dobierani na podstawie list z adresami e-mail Twoich klientów, są dostępni w YouTube i Gmailu. Jeśli Twoja lista spełnia minimalne wymagania, podobni odbiorcy będą tworzeni automatycznie. Możesz kierować reklamy na grupę podobnych odbiorców tak samo jak na listy remarketingowe – dodając ją do grupy reklam w kampanii.” Jest to najprawdopodobniej jedyny sposób na skuteczny remarketing w GSP.

Już teraz zapraszamy do pierwszych testów nowego typu kierowania reklam AdWords.

Krzysztof Marzec
CEO, Co-Founder. Specjalista SEM, Certyfikowany Trener Google Ads oraz Certyfikowany Specjalista Ads i Analytics. Przygodę z SEO zaczął w 2005 roku. Kieruje DevaGroup, stworzył i był wieloletnim szefem działu SEO Interia.pl. Prowadzi szkolenia i wykłady m.in. w Akademii Google Partners czy na Uniwersytecie Jagiellońskim. W wolnych chwilach.. moment, mam 3-kę małych dzieci, nie mam wolnych chwil. Czemu piszę tę notkę w 3ciej osobie? Ktoś to w ogóle czyta?...

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (4 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry