Ważne zmiany w płatnościach za Google Ads

Katarzyna Meus
Katarzyna Meus
Archiwum 09.2020
 
Ważne zmiany w płatnościach za Google Ads

Nowe opłaty za reklamy w Google Ads
w Austrii, Turcji i Wielkiej Brytanii

Od 1 listopada 2020 r. Google będzie doliczał opłaty do faktur lub wyciągów obejmujących reklamy wyświetlane w niektórych krajach:

  • Reklamy wyświetlane w Turcji: do każdej faktury lub wyciągu będzie dodawany ustawowy koszt operacyjny w wysokości 5%.
  • Reklamy wyświetlane w Austrii: do każdej faktury lub wyciągu będzie dodawana opłata w wysokości 5%.
  • Reklamy wyświetlane w Wielkiej Brytanii: do każdej faktury lub wyciągu będzie dodawana opłata w wysokości 2%.

Wprowadzenie ustawowych kosztów operacyjnych wynika ze znaczącego wzrostu złożoności tureckich przepisów i kosztów związanych z ich przestrzeganiem. W Austrii i Wielkiej Brytanii opłata zostaje wprowadzana ze względu na nowy podatek od usług cyfrowych (DST) w tych krajach.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze zmiany dotyczące opłat za reklamy zakupione w Google Ads:

  • Opłaty będą widoczne na fakturze lub wyciągu jako osobne pozycje dla każdego kraju. Będą także wyświetlane w sekcji „Transakcje” na koncie Google Ads. Będą naliczane za wyświetlanie reklam w krajach wymienionych powyżej.
  • Razem z nowymi opłatami Google może również naliczać wszystkie podatki, takie jak podatek od sprzedaży, VAT, GST czy QST, obowiązujące w danym kraju.
  • Jeśli korzystasz z fakturowania miesięcznego lub płatności automatycznych, Google doda te opłaty do budżetu konta. Jeśli na przykład Twój budżet wynosi 100 euro, to za wyświetlanie reklam w Austrii naliczona zostanie opłata DST w wysokości 5 euro, dlatego całkowita opłata wyniesie 105 euro (plus wszystkie podatki obowiązujące w Twoim kraju, np. podatek od sprzedaży, VAT, GST lub QST).
  • Jeśli korzystasz z płatności ręcznych, Google może naliczyć opłaty po wykorzystaniu środków wpłaconych na konto. W takim przypadku saldo konta pozostanie otwarte, a należne opłaty zostaną automatycznie potrącone z następnej wpłaty. Jeśli na przykład naliczona zostanie opłata z tytułu ustawowych kosztów operacyjnych w wysokości 5 euro za wyświetlanie reklam w Turcji, po czym dokonasz wpłaty w wysokości 100 euro, otrzymasz 95 euro na wyświetlanie reklam (100 euro – 5 euro) i saldo na koncie będzie wynosić 95 euro.

Jak zapatrujecie się na powyższe zmiany? Pracujecie na rynki powyższych krajów?

 

Katarzyna Meus
Były pracownik na stanowisku Marketing Specialist w agencji DevaGroup. Zajmuje się social mediami oraz contentem. Jej grafomańskie oblicze wyszło na jaw już w wieku 10 lat - albo i wcześniej. W wolnych chwilach uczy się języka portugalskiego i podróżuje - obecnie palcem po mapie.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (3 głosów, średnia: 4,67 / 5)
Loading...
Przewiń do góry