Popraw jakość pliku danych z wykorzystaniem reguł

Marta Nasiadka
Marta Nasiadka
Archiwum 07.2016
 

duzy_szablon v5 reguly

Google co pewien czas wprowadza nowe funkcje, aby podnieść jakość reklam produktowych serwowanych w wyszukiwarce. Często napotykany problem w czasie tworzenia kampanii Google Shopping, to niezgodność pliku danych ze specyfikacją pliku. Google wychodzi reklamodawcom naprzeciw, dodając funkcję reguł pliku w Google Merchant Center.

Czym są reguły pliku?

Reguły pliku pozwalają zmieniać wartości przesłane w pliku danych do Google Merchant Center, aby spełniały wymogi Zakupów Google bez konieczności edytowania pliku danych. Dzięki temu rozwiązaniu możemy zastosować regułę dla dowolnego atrybutu, aby naprawić błędy i pomóc Google zinterpretować dane pliku danych.

Reguły danych umożliwiają:
– zastępowanie nazwy pól nazwami artybutów ze specyfikacji pliku danych,
– zastępowanie wartości w pliku danych wartościami zgodnymi ze specyfikacją,
– uzupełnianie brakujących atrybutów za pomocą stałych wartości.

Prosty sposób tworzenia etykiet niestandardowych

Reguły danych to najprostszy i najszybszy sposób na tworzenie etykiet niestandardowych. Jeśli chcemy ustawić stawki CPC dla produktów w zależności od ich cen, możemy stworzyć regułę pliku. Jeśli produkt ma wartość „cena” w zakresie „1-100”, to w atrybucie „etykieta niestandardowa 1” powinien on mieć wartość „niska”, a jeśli produkt ma wartość „cena“ w zakresie „100-500”, w atrybucie „etykieta niestandardowa 2” nadajemy mu wartość „średnia”.

custom_label

 

To tylko jeden z przykładów zastosowania reguł pliku. Poprawienie atrybutów z wykorzystaniem tej funkcji niesie same korzyści takie jak poprawa jakości danych i zwiększenie częstotliwości wyświetlania naszych produktów.

Marta Nasiadka
Były pracownik na stanowisku Senior SEM Specialist w agencji DevaGroup. Certyfikowana Specjalistka Google Ads i Analytics. W tematyce Google AdWords porusza się jak ryba w wodzie. Subskrybując ponad setkę blogów SEM, jest w samym centrum wiadomości z branży.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (6 głosów, średnia: 4,33 / 5)
Loading...
Przewiń do góry