Reklamy Google Adsense – czym są i jak na tym zarabiać?

 
Reklamy Google Adsense

Reklamy Google Adsense


Czym są i jak na tym zarabiać?

W sieci możesz zarabiać nie tylko sprzedając produkty czy usługi, ale również na reklamach. Jednym ze sposobów na monetaryzację ruchu jest skorzystanie z programu Google Adsense, dzięki któremu możesz wstawić na stronę reklamy i zarabiać za każdym razem, kiedy użytkownik je kliknie. Czy jednak reklamy Google umożliwiają osiągnięcie wysokiego przychodu? Czy każda strona może przystąpić do programu? Ile możesz zarobić?

Google Adsense – na czym to polega?

Firmy, które chcą się reklamować w ramach Google Ads, mogą wybrać, czy wolą tylko wyświetlać reklamy użytkownikom w wyszukiwarce Google, czy również korzystać z powierzchni reklamowej na stronach, które zostały zaakceptowane w programie Google Adsense. Kiedyś rozpoczęcie działania wymagało wstawienia reklam. Google moderowało serwisy dopiero później. Jeśli okazywało się, że witryna nie spełnia regulaminu, wtedy wykluczano ją z programu lub banowano całe konto. Nie było to najlepsze rozwiązanie, gdyż nie brakowało użytkowników, którzy tracili w ten sposób wszystkie swoje zarobki w programie. Obecnie wygląda to już zdecydowanie lepiej. Jeśli witryna nie odpowiada założeniom regulaminu, to reklamy w ogóle się na niej nie wyświetlą. Jeżeli dany serwis łamie zasady, to tylko on zostaje wykluczony, a nie wszystkie, które należą do danego wydawcy.

Co musisz zrobić, żeby zarabiać w programie Google Adsense?

Żeby w ogóle możliwe było osiąganie przychodu, najpierw musisz mieć popularną stronę WWW. Jeśli odwiedza ją kilku użytkowników w tygodniu, to nie masz szans na osiąganie dzięki temu przychodu. Najpierw wypromuj serwis (dobrym rozwiązaniem jest zwiększanie ruchu orghanicznego poprzez pozycjonowanie strony internetowej), żeby miał on przynajmniej kilkuset odwiedzających dziennie, a dopiero później załóż konto w systemie Adsense i przystąp do wstawienia reklam. Masz ogromne możliwości pod względem ich dopasowania do strony – dostępne są różne formaty, kolory, kreacje tekstowe i graficzne. Warto poświęcić tej kwestii sporo czasu, żeby odpowiednio wybrać reklamy, gdyż od tego zależy, jakie będziesz osiągać zyski i czy w ogóle się one pojawią. Umieszczenie małej kreacji w dolnej części witryny najczęściej nie przyniesie Ci żadnych zysków, chyba że posiadasz bardzo popularną stronę.

Sekcja tło

Szukasz sposobu na monetyzację ruchu na stronie www?

Żeby dodać stronę do programu, po zalogowaniu się na swoje konto wybierz „Witryny”, a następnie „Przegląd” i „Dodaj witrynę”. Czy możesz umieścić reklamy, pomijając ten krok? Jak najbardziej. Jednak jeśli Twoja strona nie będzie spełniać wymagań, to reklamy Google Adsense się nie wyświetlą, a na koncie zobaczysz informację, że Twoja strona nie jest jeszcze gotowa do tego by było to możliwe. W czym najczęściej tkwi problem? Być może na witrynie jest zbyt mało contentu. Możliwe, że nie dodałeś polityki prywatności albo strona nie zawiera danych kontaktowych. Przyczyn może być wiele. Zacznij od dopracowania serwisu, a dopiero wtedy, z czasem, zaczniesz zarabiać na treściach. W sytuacji, gdy budowa strony uniemożliwia monetyzację ruchu, warto zdecydować się na audyt SEO. Dzięki wdrożeniu rekomendowanych zmian – zwiększamy ruch organiczny i równocześnie zwiększamy swoje szanse na większe zarobki w Google Adsense.

Na stronie możesz umieścić nie tylko reklamy tekstowe i graficzne, ale również wyszukiwarkę Google. Najbardziej skuteczne są duże kreacje reklamowe. Musisz jednocześnie pamiętać, że liczba reklam jest ograniczona. Kiedyś Google wskazywało konkretnie, ile może się ich tam znaleźć. Obecnie, jeśli dodasz ich zbyt wiele, to system po prostu wszystkich nie wyświetli.

Ile możesz zarobić na Google Adsense?

Być może natknąłeś się w sieci na screeny przelewów, z których wynika, że właściciel danej strony zarabia w programie Adsense kilkaset tysięcy dolarów w miesiąc. O taki wynik jest bardzo trudno, ale w przypadku wielu stron Adsense okazało się najlepszym źródłem przychodów. Dotyczy to przede wszystkim serwisów contentowych, które same nie sprzedają żadnych produktów czy usług. Na zarobki wpływ ma kilka czynników, mianowicie:

  • Popularność strony.
  • Tematyka witryny – witryna ze śmiesznymi filmikami może być bardzo popularna, ale jej zarobki mogą być niskie, natomiast strona z branży finansowej, ubezpieczeń czy turystycznej może przy takim samym ruchu zarabiać wielokrotnie więcej.
  • Dopasowanie reklam – największym zainteresowaniem cieszą się reklamy powiązane tematycznie z witryną.
  • Optymalizacja – testowanie, jaki układ kreacji przynosi najlepsze wyniki.

Google wyświetla reklamy nawiązujące do treści Twojej strony. Zatem znaczenie ma to, jakie słowa się na niej znajdują. Po wstawieniu reklam możesz obserwować, jak duże przychody generują poszczególne strony, czy konkretne reklamy. Możesz w tym samym miejscu umieszczać różne kreacje i na tej podstawie oceniać, które są najskuteczniejsze. Google płaci za każde kliknięcie w reklamę, ale to nie oznacza, że możesz robić to sam i zarabiać. Po pierwsze Twoje konto może być za takie działania zawieszone, a ponadto – ktoś przecież za tę reklamę zapłacił, więc takie działanie jest po prostu oszustwem.

Sekcja tło

Większy ruch na stronie to większe zarobki z Google Adsense!

Jak optymalizować zarobki z Google Adsense?

Żeby osiągać jak najwyższe przychody z reklam na stronach, musisz poświęcić temu trochę czasu. Dzięki odpowiednim działaniom da się zwiększyć liczbę kliknięć. Oto, co możesz zrobić:

  • Dodawaj reklamy na górze strony – użytkownik powinien je widzieć bez konieczności przewijania witryny. Najlepszych efektów spodziewaj się po formatach 750×300 px, 750×200 px i 750×100 px, a także 336×280 px i 300×250 px.
  • Stosuj jednostki linków – to inna forma reklamy niż banery. Warto umieszczać ją szczególnie w sidebarze, gdzie wykazuje się największą skutecznością.
  • Testuj kolory – możesz tak dopasować kolorystykę, że reklama będzie wyglądać identycznie, jak Twoja strona, ale to nie oznacza, że taka reklama przyniesie Ci najwyższe zyski. Sprawdzaj różne kolory i wybieraj takie, które dają najlepsze efekty.
  • Dopasuj reklamy mobilne – upewniaj się, jak wyświetlają się reklamy nie tylko na komputerze, ale również na innych urządzeniach.

Google Adsense to program, który umożliwia osiąganie wysokich zarobków, ale wymaga posiadania popularnej strony i optymalizacji wyświetlanych reklam. Czy przyniesie on wyższe przychody niż inne reklamy wyświetlane na stronie? O tym przekonasz się dopiero, kiedy przeprowadzisz testy.

Zespół Content Marketingu
Ten artykuł jest wynikiem prac naszego zespołu content marketingowego, może mieć wielu autorów i źródeł. Jeśli widzisz w nim błąd, napisz do nas, chętnie wyjaśnimy a faktyczne namierzone błędy merytoryczne doceniamy niespodzianką. Jesteśmy autorami sukcesów wielu blogów firmowych naszych Klientów. Wiemy jak pisać aby osiągać wysokie pozycje oraz czego szukają Twoi odbiorcy, aby zapewnić Ci ruch na stronie. Szukasz copywriterów dla swojej, nawet nietypowej, branży? Pomożemy!

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (1 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Chcesz spróbować? ikona widgetu

Zadzwoń do eksperta Google Ads,
aby otrzymać

375 zł bonus na reklamę

bezpłatną analizę konta

wstępny plan strategii Google Ads

estymację kosztów i efektów

dopasowaną ofertę

Zadzwoń do nas pod numer
800 880 991