Sklep internetowy i praca na etacie – czy da się to pogodzić?

Natalia Podgórska
Natalia Podgórska
Archiwum 10.2021
 
Sklep internetowy i praca na etacie – czy da się to pogodzić?

Sklep internetowy i praca na etacie
- czy da się to pogodzić?

Praca zawodowa przynosi Ci określone korzyści finansowe i nie chcesz z niej rezygnować? Jednak z drugiej strony perspektywa własnego biznesu online brzmi kusząco? Nie musisz porzucać pracy na etacie, aby zaryzykować. 

Coraz więcej Polaków deklaruje, że ma dwa źródła dochodu. Chętnie podejmujemy się pracy dodatkowej, która nierzadko związana jest z naszą pasją. W wielu przypadkach pozwala realizować się zawodowo w kierunku, który odpowiada naszym zainteresowaniom. Jednym z najczęściej wybieranych obecnie kierunków jest własny sklep internetowy. Wielu osobom pogodzenie etatu oraz sprzedaży online wydaje się być trudne do zrealizowania, a wręcz niemożliwe. Okazuje się, że to mit!

Jak założyć własny sklep internetowy?

Dzięki gotowemu oprogramowaniu, sprawny sklep można uruchomić nawet w jeden dzień. Jedyne, co potrzebujesz zrobić wcześniej, to wykupić domenę internetową i wybrać asortyment, który będziesz sprzedawać. Takie rozwiązanie pozwoli Ci także zaoszczędzić pieniądze – koszt platformy e-commerce ponosisz w ramach miesięcznego abonamentu, którego cena zaczyna się od kilkudziesięciu złotych. W ramach oprogramowania typu SaaS otrzymujesz:

  • integracje z setką hurtowni i dostawców oferujących w sumie ponad 1 mln gotowych produktów,
  • nowoczesną kreację graficzną, odpowiednią do branży Twojego sklepu, który będzie doskonale się prezentować i działać zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych,
  • integracje z zagranicznymi systemami płatności online, kurierami i pasażami handlowymi,
  • sklep internetowy instalowany na serwerach klasy PREMIUM znajdujących się w Polsce,
  • system monitorowany przez 24h na dobę, 7 dni w tygodniu,
  • bezpłatną pomoc i wsparcie techniczne.

Mówiąc o założeniu własnego sklepu internetowego, trzeba wspomnieć o ważnej kwestii która może zniechęcać. Niestety prowadzenie własnej działalności gospodarczej oznacza konieczność uiszczania stałych opłat np. składki ZUS. Można jednak tego uniknąć prowadząc działalność nierejestrowaną. Omijasz także w ten sposób formalności związane z rejestrowaniem firmy. Warunkiem, który trzeba spełnić, jest uzyskiwanie niższego przychodu niż połowa wartości pensji minimalnej brutto. Co ważne, przychód uzyskany z prowadzenia sklepu internetowego nie będzie sumowany z przychodem uzyskanym na skutek pracy na etacie.

Sklep internetowy, a praca na etacie

Praca na pełen etat to 8 godzin dziennie, przez 5 dni w tygodniu. Oznacza to, że kończysz pracę zazwyczaj ok. godziny 16-17. Obsługą sklepu internetowego możesz zająć po powrocie z biura i w weekendy. Osobom pracującym na etacie szczególnie polecamy sprzedaż w modelu dropshipping.

Ty odpowiadasz jedynie za prowadzenie sklepu internetowego, obsługę zamówień oraz marketing. Z kolei magazynowaniem towarów, ich wysyłką i współpracą z kurierami zajmują się hurtownie. Prowadzenie takiego biznesu jest znacznie mniej czasochłonne, natomiast może przerodzić się w przyszłości w główne źródło dochodu, tym bardziej, że liczba transakcji e-commerce w Polsce wzrosła ostatnio aż o 240%, a najwyższe średnie koszyki przekraczają nawet 6 tys złotych.

 

Fragment badania z „Raportu Sklepy internetowe RedCart 2020”

Sprzedaż na Allegro

A może nie chcesz od razu zakładać sklepu internetowego, ale sprzedaż w sieci wydaje Ci się atrakcyjna? Mamy na to rozwiązanie, a jest nim sprzedaż na Allegro i innych portalach aukcyjnych. Na Allegro bez obaw możesz prowadzić sprzedaż także w modelu dropshipping. Pamiętaj jednak, że od każdej transakcji Allegro pobiera prowizję, dlatego w większości przypadków prowadzenie własnego sklepu jest po prostu bardziej opłacalne. Nie da się jednak zaprzeczyć, że sporo osób właśnie od Allegro zaczyna zakupy w Internecie i często również tam je kończy. Najlepszym rozwiązaniem jest więc obecność w każdym miejscu, do którego mogą zawędrować klienci.

Sekcja tło

Sprawdź ofertę Allegro Ads

Jakie produkty sprzedawać w internecie?

W tym miejscu warto też wspomnieć o odpowiednim wyborze branży w jakiej zaczniesz działać ze sprzedażą online. Czytaj raporty, śledź trendy w e-commerce i inspiruj się. To najprostsza droga do tego aby celnie dobrać asortyment do oczekiwań klientów. Pamiętaj, że branża którą wybierzesz powinna być spójna z Twoimi własnymi zainteresowaniami. Dzięki temu zbudujesz zaufanie wśród swoich klientów i będziesz mógł dzielić się z nimi wiedzą ekspercką. Jeżeli więc interesujesz się tematyką zero waste, warto założyć sklep z produktami eko. Obecnie obserwujemy duże zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaju produkty ekologiczne od kosmetyków po opakowania i żywność.

Podsumowanie

Wielu Polaków ma pomysł na własny biznes, ale jednocześnie boi się, że prowadzenie własnej firmy im się nie uda. Z licznych badań wynika, że niemal co trzeci z nas chciałby założyć własną działalność gospodarczą. Z wybranym oprogramowaniem możesz swobodnie zarabiać na swoim sklepie internetowym i/lub sprzedawać na Allegro, a jednocześnie pracować na etacie. Zobaczysz, jak szybko będziesz zyskiwał kolejnych klientów i być może sprzedaż internetowa w przyszłości stanie się Twoim jedynym źródłem dochodu. Pamiętaj, że nie musisz ponosić ogromnych kosztów zakładania i prowadzenia działalność aby w ogóle spróbować swoich sił w e-commerce. Powodzenia!

 

Natalia Podgórska
Marketing Specialist w RedCart. Specjalizuje się w marketingu internetowym ze szczególnym naciskiem na content. Autorka artykułów dotyczących dropshippingu i e-commerce. Doradza w kwestiach związanych z SEO w sklepach internetowych. Na co dzień zajmuje się komunikacją marketingową z klientami.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (5 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry