Sprawne szkolenia: Optimized Content Marketing

Kamil Leśniak
Kamil Leśniak
Archiwum 01.2020
 
Sprawne szkolenia: Optimized Content Marketing

Nowy cykl na naszym blogu
o szkoleniach Sprawnego Marketingu

Sprawne szkolenia to nowy cykl postów na naszym blogu. We współpracy ze Sprawnym Marketingiem na ich szkolenia organizowane w 2020 roku wyślemy łącznie 11 naszych pracowników, którzy będą szkolić się u specjalistów Sprawnego Marketingu. Po każdym szkoleniu przygotujemy dla Was wpis z informacjami na temat szkolenia i tego, czego można się dzięki niemu nauczyć. Serdecznie zapraszamy do lektury. Na pierwszy ogień: Kamil Leśniak,  nasz Marketing Specialist, opowie Wam o szkoleniu z Optimized Content Marketingu, które odbyło się 20 stycznia w Krakowie.

Content jest wszędzie

Content Marketing z dnia na dzień staje się coraz popularniejszy. Coraz częściej idzie on w parze z SEO i traktowany jest jako jego nierozłączna część. Sprawny Marketing podążając za tym trendem, zorganizował w Krakowie szkolenia z tego właśnie zakresu wiedzy. Pierwsze ze szkoleń: Optimized Content Marketing poprowadziła Head of Content w MaxRoy Agency – Marianna Krupa. Prowadząca to praktyk z wieloletnim doświadczeniem, który na swoich szkoleniach kładzie nacisk na narzędzia i analizy. Dzięki czemu mogliśmy przestudiować wiele narzędzi podczas 8-godzinnego szkolenia i poszerzyć swoją wiedzę na temat szeroko rozumianego contentu.

content-marketing-szkolenia

O czym uczyliśmy się podczas szkolenia?

Na początku spróbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie: „Czy Content Marketing się opłaca?”. Głosy były podzielone, jednakże warto zwrócić uwagę na połączenie tego terminu z SEO, które współcześnie zdają się być nierozerwalne. Ciekawy case i przedstawienie dokładnych wyników kampanii, która miała już miejsce, potwierdziły wagę tych działań i ukazały, że zdecydowanie mają one sens.

Według statystyk przedstawionych na szkoleniu, nawet 47% kupujących przed zakupem przegląda bloga firmowego! To potężna broń, więc warto skupić się nad jej budowaniem i eksplorowaniem.

Jako ciekawy przykład CM podany został Netflix, który w swoich kampaniach podejmuje śmiałe kroki i wychodzi poza ustalone do tej pory granice. Zatrudniając Magdę Gessler czy Beatę Kozidrak do promocji nowych sezonów jednego ze swoich seriali, zaskarbił sobie miłość naprawdę wielu Polaków.  Ciekawym przykładem promocji platformy może być również maska Dalego, która została postawiona na Rynku Głównym w Krakowie za… 274 zł. O całej akcji było naprawdę głośno, a ludzie tłumnie odwiedzali krakowski rynek, aby zrobić sobie zdjęcie przy gadżecie promującym jeden z najgłośniejszych seriali Netlixa w ostatnim czasie. Ostatecznie firma musiała zapłacić ponad 5 tysięcy złotych za umieszczenie reklamy. Jeśli chcemy się czegoś nauczyć – uczmy się od dużych firm. Przykładami ze szkolenia były m.in.: Coca-Cola, Allegro czy wspomniany wcześniej – Netflix.

Zastanawiacie się również, co jest nadrzędnym celem content marketingu? Ruch i konwersja!

W późniejszej części szkolenia omówiliśmy dokładnie rodzaje strategii contentowej i próbowaliśmy dopasować idealną dla naszych działań. Omówiliśmy również elementy składowe każdej strategii i porozmawialiśmy o celach marketingu. Na sali, gdzie odbywało się szkolenie, zasiadało około 15 osób. Grupa nie była więc bardzo liczna, co ułatwiało naturalny kontakt między uczestnikami a prowadzącą.

Podczas szkolenia przypomnieliśmy sobie również kilka zagadnień marketingowych, np.: tworzenie person, zasadę 7 minut, recykling treści czy topical authority.

Jednym z najciekawszych momentów spotkania z Marianną było przedstawienie narzędzi, które ułatwiają pracę w agencji, w której pracuje prowadząca. Było ich naprawdę bardzo dużo i uważam, że było to jednym z najcenniejszych elementów szkolenia. W mojej pamięci najbardziej zapadło dokładne omówienie narzędzi WhitePress oraz aHrefs.

Ciekawym elementem był również blog dotyczący promocji treści w internecie, reklamach natywnych i tipach dotyczących budowania listy mailingowej.

Po szkoleniu umiemy rozróżnić już TOFU od MOFU czy BOFU i wiemy, jakimi narzędziami analizować Content Marketing w internecie. Dowiedzieliśmy się też, jak czytają roboty Google i jak sprawdzić, co widzą na naszej stronie. Całość szkolenia oceniam pozytywnie. Było to ciekawe 8 godzin przepracowane w wesołej, luźnej atmosferze. Panujący luz nie przeszkodził jednak potężnej dawce wiedzy, którą można było wynieść ze spotkania.

Warto się szkolić!

Wszystkim bardzo serdecznie polecam szkolenie „Optimized Content Marketing” ze Sprawdzonego Marketingu. Naprawdę warto poszerzyć na nim zakres swoich umiejętności w kwestii CM oraz odkryć nowe pokłady energii do jego tworzenia.

Już w marcu, prowadząca szkolenie – Marianna Krupa wystąpi podczas konferencji I love marketing. Czekajcie na Jej występ 18 marca podczas dnia I love SEO & Content. Tematem prezentacji będzie „PIF-PAF! Jak nie przestrzelić w CM?”. Przypominamy, że na tej samej konferencji w dniu I love Ads & Analytics (17 marca) wystąpi nasz CEO – Krzysztof Marzec ze swoją prezentacją „Przez tekst reklamy do serca”. To co? Widzimy się na miejscu?

Jeśli jeszcze nie macie biletów na konferencję Sprawnego Marketingu, to koniecznie kupcie bilety tutaj: https://sprawnymarketing.pl/szkolenia/konferencja/#form1

Kamil Leśniak
Event & Marketing Manager. Zajmuje się marketingiem internetowym oraz contentem. Lubi wyzwania i pasjonuje się organizacją eventów. Prywatnie kolekcjoner autografów znanych osób.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (13 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry