Wyciek tematu z Matury 2021 wykryty przez Google Trends?

Jakub Zeid
Jakub Zeid
Archiwum 05.2021
 
Wyciek tematu z Matury 2021 wykryty przez Google Trends?

Wyciek arkusza maturalnego?
Wzrost zainteresowania w Google Trends

Od rana w mediach społecznościowych gorącym tematem jest prawdopodobny wyciek arkuszy maturalnych z języka polskiego. Jak wskazuje narzędzie Google Trends, zainteresowanie zapytaniami o temat „lalka ambicja” rozpoczęło się w okolicach godziny 7:00, a egzaminy startowały dopiero o 9:00!

Google Trends to narzędzie pozwalające na badanie zainteresowań użytkowników wyszukiwarki Google. Więcej o narzędziu przeczytasz w naszym wpisie: Google Trends – czym jest i jak z niego korzystać?

Wyciek tematu na maturę z polskiego wykryty przez Google Trends?

Wykres z ostatnich 24 godzin na zapytanie „lalka ambicja”

Zauważalny szczyt zainteresowania tematem miał miejsce w okolicach godziny 8, spadek zaraz przed rozpoczęciem się egzaminu. Zainteresowanie tematem matury przeważało w województwie podlaskim.

Podział zainteresowania według regionów na zapytanie „lalka ambicja” z ostatnich 24h sprawdzony w ok. 12:00.

Przy weryfikacji przed godziną 10:00, sytuacja była jeszcze bardziej klarowna i to właśnie na Podlasiu odpytywano wyszukiwarkę Google na zapytania powiązane z tematem maturalnym:

Przypomnijmy, że ta sytuacja ma miejsce drugi rok z rzędu w tym samym województwie:

https://twitter.com/emocjewsieci/status/1269935336701997056

Na oficjalne potwierdzenie tematów maturalnych należy poczekać do opublikowania przez CKE tegorocznych arkuszy matury z języka polskiego o godzinie 14:00.

Cała sytuacja potwierdza, że warto korzystać z narzędzia Google Trends do badania aktualnych zainteresowań użytkowników 🙂

Jakub Zeid
Były pracownik na stanowisku SEO Expert w DevaGroup, gdzie odpowiedzialny jest za kompleksowe prowadzenie kampanii SEO, głównie dla klientów z branży e-commerce. Z krakowską agencją związany od 2017 roku, a doświadczenie w branży SEO zbiera nieprzerwanie od roku 2009. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej, opiekun wyróżnionej na Mobile Trends Awards kampanii SEO.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (9 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry