Wyszukiwarka Search Explorer™ od Majetic SEO

Marta Nasiadka
Marta Nasiadka
Archiwum 10.2013
 

majesticseo-logo-black-white-large

Majestic SEO znane jako zbiór przydatnych narzędzi do analizy linków,  zaprezentowało swoje najnowsze dzieło – wyszukiwarkę Search Explorer™. To wyspecjalizowana wyszukiwarka internetowa opierająca swoje wyniki na najbardziej wpływowych linkach dla danego słowa kluczowego. Na razie w wyszukiwarce znajdują się tylko wybrane słowa w języku angielskim, ale jak podają twórcy wyszukiwarki na stronie Majestic SEO, wyszukiwarka bardzo dynamicznie się rozwija. Czy warto korzystać z tej wyszukiwarki obok Google czy Bing? Czym wyróżnia się na tle inny wyszukiwarek internetowych? Dla kogo została opracowana?

Wyniki prezentowane przez wyszukiwarkę są niezależne od tego, co przedstawiają inne wyszukiwarki, ponieważ ranking czerpie z  algorytmu stworzonego przez zespół Majestic SEO.  Ranking oparty jest przede wszystkim na analizie linków pod względem Flow Metrics.

Jak wcześnie wspomnieliśmy, liczba fraz w tej wyszukiwarce jest ograniczona, ale każde słowa kluczowe w języku angielskim wpisane po raz pierwszy do wyszukiwarki będzie dodane do bazy. W Search Explorer póki co nie znajdziemy wyników dla złożonych fraz kluczowych, ale z pewnością to kwestia czasu, kiedy wyszukiwarka wzbogaci się o złożone słowa kluczowe. Wyszukiwarka nie jest narzędziem, które ma konkurować o przeciętnego użytkownika internetu z Google czy Bingiem. Przyda się ona przede wszystkim specjalistom SEO, gdyż prezentuje wyniki dla danego słowa kluczowego wraz ze szczegółowymi informacjami o witrynie takimi jak Citiation Flow, Trust Flow, Refferring Domains oraz External Backlinks.

Kilka cech tego narzędzia wyróżnia je na tle pozostałych wyszukiwarek. Nie znajdziemy w nim reklam, ponieważ korzystanie z Majestic SEO wiąże się z opłatą abonamentową. Wyniki wyszukiwania nie będą także prezentowały spersonalizowanych rezultatów.

Dla zainteresowanych przetestowaniem wyszukiwarki warto dodać, że każdy użytkownik internetu ma możliwość zapoznania się z pierwszymi dziesięcioma wynikami w Search Explorer™ od Majestic SEO.

Poniżej prezentujemy przykładowe wyniki wyszukiwania w Search Explorer™ dla Majestic SEO:

majestic_search

Dla porównania wyniki dla tego samego zapytania w wyszukiwarce Google (tryb incognito):

facebook

Marta Nasiadka
Były pracownik na stanowisku Senior SEM Specialist w agencji DevaGroup. Certyfikowana Specjalistka Google Ads i Analytics. W tematyce Google AdWords porusza się jak ryba w wodzie. Subskrybując ponad setkę blogów SEM, jest w samym centrum wiadomości z branży.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (1 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry