Case study: Reklamy na TikToku jako skuteczne uzupełnienie działań promocyjnych

Aleksandra Pizoń
Aleksandra Pizoń
24 czerwca 2024
 
Case study: Reklamy na TikToku jako skuteczne uzupełnienie działań promocyjnych

Reklamy na TikToku jako skuteczne
uzupełnienie działań promocyjnych

W dobie dynamicznie rozwijającego się świata mediów społecznościowych TikTok wyrasta na jednego z potężniejszych graczy w branży. Czy w takim razie może stać się kluczowym elementem w arsenale reklamowym każdej firmy? W tym artykule przyjrzymy się case study, które pokaże, dlaczego TikTok jest idealnym uzupełnieniem działań reklamowych i jak efektywnie zwiększa zasięg kampanii.

O naszym Kliencie

Park Wodny Kraków to jeden z większych i najchętniej odwiedzanych aquaparków w Małopolsce – prawdziwy lider w dziedzinie rozrywki wodnej. Ten imponujący kompleks basenów, saun i atrakcji wodnych oferuje niezapomniane wrażenia każdemu, kto zdecyduje się go odwiedzić.

Nasza współpraca z Parkiem Wodnym Kraków miała na celu nie tylko zwiększenie zasięgu dotychczasowych działań marketingowych, ale także dynamiczne wypromowanie nowej oferty w krótkim czasie. W obliczu rosnącej popularności TikToka zdecydowaliśmy się na wykorzystanie tej platformy jako narzędzia dotarcia do młodszej, aktywnej grupy odbiorców z trzech województw.

TikTok, z jego unikalnymi możliwościami angażowania w treści przedstawiające atrakcje Parku, stał się doskonałym uzupełnieniem już istniejących działań promocyjnych obiektu na platformach, takich jak Facebook Ads i Google Ads.

O naszych działaniach

W pierwszym etapie przeprowadziliśmy szczegółową analizę konkurencji oraz przedstawiliśmy Klientowi przykłady reklam, jakie możemy wykorzystać na platformie TikTok. Opracowaliśmy również kompleksowy plan działań, który obejmował wdrożenie analityki, proces tworzenia konta biznesowego oraz optymalizację profilu. Następnie Klient opracował materiały wideo, które zostały umieszczone na profilu. Na podstawie określonych przez Klienta cech idealnego odbiorcy, stworzyliśmy grupę reklamową z właściwie dobranymi zainteresowaniami i demografią.

W ramach strategii reklamowej 'organic + paid = always engaged’ postawiliśmy na promowanie TikToków umieszczonych na profilu Klienta, wspierając jednocześnie działania organiczne poprzez płatne reklamy. Naszym założeniem było dotarcie do jak największej liczby osób z określonych obszarów, aby przedstawić atrakcje Parku Wodnego i zachęcić do skorzystania z oferty w wybranym terminie.

Efekty współpracy

Kampanie pozwoliły na uzyskanie 898 484 wyświetleń reklam na ekranie aplikacji TikTok, jednocześnie docierając do 329 915 unikalnych użytkowników. Zwiększenie zasięgu konta poprzez pozyskanie 972 obserwujących, 4 076 polubień, 414 udostępnień materiałów oraz 3118 odwiedzin profilu.

Podsumowanie wyników kampanii z uwzględnieniem ogólnej liczby wyświetleń, kliknięć i konwersji

Prowadzone działania przyczyniły się także do zwiększenia zasięgu konta poprzez pozyskanie ponad 972 nowych obserwujących i 4 076 polubień TikToków. Poniżej przedstawienie profilu po miesiącu promocji.

Po kilku dniach płatnej promocji uzyskaliśmy ponad 972 nowych obserwujących i prawie 4076 polubień TikToków

Podsumowanie

Kampania na TikToku przyczyniła się do znacznego zwiększenia widoczności Parku Wodnego Kraków, przyciągając nową grupę odbiorców i generując większe zaangażowanie wśród użytkowników platformy. TikTok okazał się skutecznym narzędziem do uzupełnienia i wzmocnienia działań promocyjnych, co dowodzi jego potencjału jako kluczowego elementu w strategiach reklamowych firm.

Świetna współpraca ze świetnymi specjalistami...

Świetna współpraca ze świetnymi specjalistami. Podobnie jak w innych tematach internetowych, tak i tutaj czuliśmy się odpowiednio zaopiekowani i otrzymaliśmy cenne wskazówki dotyczące contentu. Myślę, że kampanie płatne na Tik-Toku są świetnym uzupełnieniem promocji prowadzonych na innych kanałach.

park wodny logo

Krystian Kozicki
Dyrektor Działu Marketingu

Sekcja blog CTA Sekcja blog CTA

Indywidualne podejście i najlepsze wyniki

Sprawdź historie sukcesu naszych Klientów!

Aleksandra Pizoń
Senior SEM Specialist. Certyfikowana Specjalistka Google Ads oraz uczestniczka programu Digital Champions Program. Zajmuje się zarządzaniem kampaniami w Google Ads i Facebook Ads. Uwielbia patrzeć jak przychody Klientów rosną i z zafascynowaniem poszerza horyzonty w marketingu internetowym. Relaksuje się podczas intensywnych wyjazdów i wędrówek po górach. Po intensywnym dniu lubi się zaszyć w kuchni lub wyciszyć z dobrą książką.

Podobał Ci się artykuł? Wystaw 5!
słabyprzeciętnydobrybardzo dobrywspaniały (2 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Przewiń do góry